"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісогосподарська діяльність

Сезон білих грибів

  Завдяки дощам, коли вологість в грунті підвищується, а температура понижується, у ліс звідусіль приїжджають грибники, адже саме цей період дуже сприятливий для збирання грибів. Серед різноманіття грибів досвідчені грибники перевагу надають білому грибу, якого в народі називають «панський гриб», завдяки своїм цінним якостям і явно вираженим грибним ароматом. Вітаміни, які знаходяться в білому грибі допомагають зміцнити нігті, волосся і весь організм, захищаючи його від різноманітних вірусів, підвищують гемоглобін. Краще засвоюється білий гриб в сушеному вигляді, але і ніхто не відмовиться зварити смачну «мачанку» на вечерю. Та слід пам’ятати, що вживання  грибів є дуже важкою стравою, тому дітям не рекомендується давати грибні страви.

   Досвідчені грибники добре знають де ростуть білі гриби. А як же з новачками? Усі хвойні, соснові або листяні ліси славляться білими грибами, однак слід збирати гриби в старих місцях, де ростуть багаторічні дерева, адже молоді ліси не багаті на урожай. Найбільше грибів все ж таки в соснових лісах, де вони ростуть родинами, і де не відходячи з одного плідного місця можна зібрати цілий кошик. Часто білі гриби ростуть де найбільше вологи, недалеко від річок чи потічків.

Детальніше: Сезон білих грибів

Замітка для любителів збирати гриби.

   Вересень місяць - самий плідний для грибників період. Гриби – варять, тушать, сушать, заготовляють на зиму. Це продукт харчування який нам подарувала сама природа. Але перш ніж заготовляти гриби на зиму треба бути вкрай обережними, адже серед їстівних грибів може попастися отруйний, який може  призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму можуть викликати токсини, алканоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей роблять висновки щодо цього лише на основі свого гіркого досвіду. Тому лісівники ДП «Самбірський лісгосп» просять громадян прилеглих територій бути дуже обережними при збиранні грибів і дають такі поради:

Детальніше: Замітка для любителів збирати гриби.

ЖИВУТЬ І ПРАЦЮЮТЬ ДЛЯ СТОЛІТЬ

   Першими золотими барвами, щедрими дарами родючої української землі уквітчала цьогорічна осінь професійне свято лісівників - людей, відданих своїй професії та рідній природі, які з чистими помислами приходять працювати до лісу. До числа таких здебільшого належать ті, хто трудиться у державному підприємстві "Самбірський лісгосп", яке упродовж двох десятиліть очолює мудрий, досвідчений керівник (40 років у лісовій галузі), депутат обласної ради кількох попередніх скликань, заслужений лісівник України Ігор Ярема. Цієї неділі лісівники України відзначають своє професійне свято, а це гарна нагода поспілкуватися про проблеми і здобутки.

    - Збереження національного скарбу - лісів наш спільний обов'язок, а не тільки професійний лісників. Як забезпечуєте раціональне використання лісу для потреб людини, щоб зберегти це багатство для наступних поколінь?
   - Ми гідно підійшли до нашого професійного свята: заплатили податки, вчасно виплачуємо зарплату. Як і щороку, посадили 85 гектарів лісових культур, посіяли розсадники. Не втомлюватиму цифрами, але увесь спектр робіт, що належить до нашої господарки, виконали в повному обсязі. У нас трудяться професійні лісівники, з великим досвідом, і відчувають відповідальність в першу чергу перед Богом, а потім - перед людьми, колективом, державою. Маємо чим гордитися, бо нема жодного показника, щоб нас засмучував.

Детальніше: ЖИВУТЬ І ПРАЦЮЮТЬ ДЛЯ СТОЛІТЬ

Лісівники Львівщини розпочали заготівлю шишок ялиці білої

Цього року, вперше за останні три роки, ялиця біла рясно заплодоносила і лісівники приступили до заготівлі шишок, оскільки ялиця біла є однією з головних лісоутворюючих та затребуваних порід для лісовідновлення в Українських Карпатах на заміну похідних ялинових деревостанів.

З метою формування корінних ялицево-букових деревостанів в Карпатах, потреба у садивному матеріалі ялиці білої щорічно складає близько 2,5-3млн. шт. У  зв’язку з тим, що ялиця біла рясно плодоносить один раз в 5-7 років, лісогосподарськими підприємствами заплановано провести заготівлю насіння в кількості більше 3,5 т, з якого частину буде висіяно в лісових розсадниках, а іншу  залишено в холодильних камерах насіннєвого центру для зберігання на наступні роки.

ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» заплановано провести переробку близько 40 тон шишки ялиці білої в цьому сезоні.

За матеріалами Львівського ОУЛМГ

Розпочинаємо сезон полювання на мисливські види птахів в 2018 році !

  У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства перед початком сезону полювання відбулася нарада з користувачами мисливських угідь. У нараді прийняли участь представник управління превентивної діяльності ГУНП у Львівській області, державної екологічної інспекції, держпродспоживслужби, мисливствознавці державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств і керівники обласних та районних товариств мисливців та рибалок.

 

  Нараду розпочав начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Привітавши учасників наради в переддень відкриття полювання він зосередив свій виступ на другому питанні порядку денного, а саме про святкування міжнародного фестивалю мисливців «Мисливська ватра», який заплановано провести 15 вересня цього року у місті Сколе. Присутні з цікавістю слухали його виступ, задавали питання та обговорили цю пропозицію. Більшість з присутніх охоче зголосилися прийняти участь у цьому дійстві.

Детальніше: Розпочинаємо сезон полювання на мисливські види птахів в 2018 році !