"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісогосподарська діяльність

Як вберегти себе під час грози.

Початок тижня розпочався з приходом дощової і прохолодної погоди. Сильні пориви вітру, дощ з градом, який подекуди був завбільшки як яйце – літня стихія вже наробила великої шкоди, як на Львівщині, так і в інших західних районах області де за день випали місячні норми дощу, знеструмлені населені пункти, зруйновані будівлі, повалені дерева, дороги розмиті водою. У західних областях сильні дощі  та грози протримаються аж до вихідних днів, саме тому адміністрація підприємства перш за все  закликає утриматися від поїздок в ліс, поле чи водоймище.

Якщо під час грози ви знаходитися в будинку, то найперше потрібно вимкнути всі побутові електроприлади, не стояти біля вікон, не торкатися кабелів чи антен, тим більше не приймати в цей час ванну чи душ.

Основні ж правила поведінки під час грози, якщо гроза вас все таки застала Вас не вдома:

Детальніше: Як вберегти себе під час грози.

В сильні морози необхідно допомогти диким тваринам

 Сильні морози і снігопади, які прийшли на наші терена ускладнили виживання диких тварин на територіях мисливських угідь району. В зв’язку з тим, щоб допомогти тваринам вижити в складних погодних умовах і не вмерти від голоду 24 лютого 2018 року міжрайонний мисливствознавець підприємства Самох Юрій Адамович разом з єгером Пошиваком Ярославом Романовичем та мисливцями Гірняк Ігором та Булій Ігором проводили викладку кормів для підгодівлі диких тварин. До заходу приєдналися небайдужі місцеві жителі Явдик Михайло та його син Віктор.

300 віників листяних, 120 кг солі – лизунця в брикетах, сіно - 300 кг, кукурудзи в кількості 150 кг були вивезені в мисливські угіддя Крукеницького лісництва. В годівниці було закладено сіно, викладена сіль, на тропах де мігрує дикий кабан була висипана кукурудза.

 

 

 

Детальніше: В сильні морози необхідно допомогти диким тваринам

Користувачі мисливських угідь області приступили до обліку мисливської фауни

   Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 79, мають час для обліку мисливських видів звірів та птахів до 15 лютого цього року. Для того, щоб мисливські колективи області організовано провели облікові роботи, Львівське облуправління лісового та мисливського господарства видало відповідний наказ. Облік сплановано провести так, щоб сусідні мисливські господарства проводили облікові роботи у своїх угіддях майже одночасно. Угіддя державного мисливського резерву теж не залишаться поза увагою обліковців. У цілому облікові роботи будуть проводитись на всій території області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га. Контроль за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів покладено на працівників державної лісової охорони.

У теперішній час ведення мисливського господарства має бути науково обґрунтоване з чітким визначенням чисельності об'єктів полювання. Через це обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин і їх розміщення на території господарства.

Детальніше: Користувачі мисливських угідь області приступили до обліку мисливської фауни

До уваги мисливців! Розпочинається полювання на зайця.

   В Львівській області з 26 листопада 2017 року по 31 грудня 2017 року включно починається полювання на зайців. Полювання проводиться суто  по неділях. Норма відстрілу – 1 заєць на мисливця. На лисицю руду, вовка та єнотовидну собаку денні норми не встановлюються.

Кожний мисливець на полюванні повинен пам’ятати про дотримання правил техніки безпеки при поводженні зі зброєю, а також про наявність необхідних документів, а саме:

  • посвідчення мисливця;
  • контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання;
  • відстрільна картка користувача мисливських угідь або ліцензія, із зазначенням терміну та місця здійснення полювання;
  • дозвіл на право носіння і зберігання мисливської зброї;
  • при наявності мисливської собаки – паспорт на тварину.

Детальніше: До уваги мисливців! Розпочинається полювання на зайця. 

З настанням холодів побільшало роботи в лісової охорони.

02 листопада 2017 року в кварталі 34 виділі 2 в урочищі «Чернихів» Рудківського  лісництва ДП «Самбірський лісгосп» було здійснено самовільну порубку трьох дерев дуба звичайного, загальною кубомасою 1,32 кбм.. Правопорушником виявився житель села Луки Самбірського району, 1967 року народження, безробітний.

 Даним лісопорушником було нанесено збитків державі у сумі 15449,95 грн. За даним випадком складений протокол про здійснення адміністративного правопорушення. Розгляд справи про правопорушення буде проводитися 13.11.2017 року.   

Детальніше: З настанням холодів побільшало роботи в лісової охорони.