"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Захист лісу від самовільних рубок.

З настанням холодів більшість громадян стали дедалі частіше задумуватися над тим, чим же опалювати власні домівки. Актуальність цього питання не спадає вже декілька років підряд, адже ціни на газ зросли в декілька разів, а масове безробіття зростає з року в рік, особливо в селах. Оптимальніший варіант є придбання дров законним шляхом, але є і такі громадяни, які вирішують цю проблему по іншому, саме тому почастішали самовільні вирубки дерев.

 Основними завданнями, що стоять перед державною лісовою охороною Самбірського лісгоспу є охорона та збереження лісових насаджень від самовільних рубок.

Спираючись на лісове законодавство, державна лісова охорона постійно здійснює контроль за охороною лісів, безпосередньо виявляє правопорушення, складаючи відповідні документи для притягнення правопорушників до відповідальності. Хочеться застерегти правопорушників, що будь-яка незаконна рубка карається адміністративною відповідальністю згідно статті 65 КУпАП України та несе за собою накладання штрафу на громадян у розмірі  від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та повне відшкодування заподіяної шкоди лісовому господарству. Варто зазначити, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена і кримінальна відповідальність, залежно від розміру завданої шкоди.. Але головне їхні дії завдають непоправної шкоди не тільки лісовим насадженням але і навколишньому середовищу. Крім того, через незнання чи нехтування безпечними прийомами звалювання дерев, займання незаконним промислом здебільшого вночі, так звані крадії наражають себе на небезпеку.

  Працівники підприємства ведуть бесіди з громадами місцевих рад, жителями сіл Самбірського, Дрогобицького, Городоцького та Мостиських районів про незаконність вирубки дерев населенням та можливість придбання дров для опалення легальним шляхом.

 Один кубометр заготовлених дров для населення коштує: твердої породи 516,0 грн. з ПДВ та хвойної породи – 492,0 грн. з ПДВ. 

Який з цього можна зробити висновок? Краще купити в підприємства дрова для опалення, які обійдуться дешевше, а ніж витрати на оплату штрафів та заподіяної шкоди державі!!!

 Увага! Придбати дрова для населення можна за адресою: м. Самбір, вул. Є. Коновальця,15

І.Ярема, директор ДП «Самбірський лісгосп»