"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісокультурна діяльність

Акція «Посади дерево миру»

  6 листопада 2018 року в Україні стартував осінній етап Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру». Участь у цій акції взяли учні старших класів Рудківської СЗШ І-ІІІ ступенів імені В. Жеребного  разом з вчителями Оксаною Пацулою  та Галиною Мандрик

  Мета акції – привернення уваги українців до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму.

      В рамках акції на території Рудківської школи була висаджена алея туй.

   Висадка Алеї Миру – це унікальна можливість для кожного українця долучитися до озеленення в різних куточках нашої країни та порятунку природи.

   Адміністрація школи дякує лісничому Рудківського лісництва Самбірського лісгоспу Юрію Кульчицькому за надану допомогу.

 

 

 

   

Прес-служба ДП "Самбірський лісгосп"

 

Значення лісового насінництва та лісокультурного виробництва для ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва

   В умовах змін клімату спостерігається масове всихання лісів. З огляду на це, завданням лісівників є формування змішаних, різновікових, біологічно-стійких деревостанів. Це можливо забезпечити шляхом вирощування якісного садивного матеріалу з покращеними генетичними властивостями, оскільки ліс починається з насінини.

  З метою оцінки  стану лісовідновлення та якості об’єктів постійної лісонасіннєвої бази у Львівському обласному управлінні відбулась виїзна колегія на базі ДП «Самбірське лісове господарство». В колегії прийняли участь органи державної влади Городоцького та Самбірського району, науковці Національного лісотехнічного університету України, Львівської насіннєвої лабораторії, голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас, директори державних лісогосподарських підприємств області та представники  засобів масової інформації.

   На даний час лісові генетичні ресурси на території Львівського ОУЛМГ включають в себе генетичні резервати загальною площею 3552,9 га, плюсові насадження на площі 160,1 га,  лісонасіннєві плантації площею 59,8 га, постійні лісонасіннєві ділянки площею 1066 га,  491 плюсових дерева і 63,9 га клонових лісонасінних плантацій (модрини європейської, сосни звичайної, ялини європейської,  ялиці білої та дуба звичайного).

Детальніше: Значення лісового насінництва та лісокультурного виробництва для ведення лісового господарства на...

Пріоритетним напрямком розвитку лісового господарства є насамперед вирощення якісного посадкового матеріалу,- Ігор Ярема

    10 жовтня 2018 року в ДП «Самбірський лісгосп» відбулася виїзна колегія Львівського ОУЛМГ за участю керівництва управління, директорів лісгоспів, науковців з лісотехнічного університету, представників засобів масової інформації. «Значення лісового насінництва та лісокультурного виробництва для ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва» - тема яка була обрана для обговорення.

    Програма дня була поділена на дві частини, протягом якої учасники колегії відвідали лісокультурні об’єкти Комарнівського лісництва, побували в лісовому лісорозсаднику та відвідали Рудківське лісництво, на території якої знаходиться Дендропарк, який славиться рідкісними видами дерев та кущів.

 

  

  Для потреб лісорозведення лісівниками лісгоспу заготовляється 5376 кг насіння деревних лісових та декоративних порід. Насіння збирається з кращих дерев. Цього року вдалося значно збільшити заготівлю насіння. Все перевірене насіння висівається в розсадниках, теплицях  і коробах. Щорічно в лісових розсадниках вирощують понад 500 тисяч штук сіянців основних порід дерев.

Детальніше: Пріоритетним напрямком розвитку лісового господарства є насамперед вирощення якісного посадкового...

В ДП "Самбірський лісгсосп" триває заготівля лісового насіння

 Важливим завданням для успішного виконання планів лісовідновлення є звичайно заготівля лісового насіння. На даний час триває заготівля лісового насіння, від збору якого залежить забезпечення розсадників посівним матеріалом для створення молодих лісових насаджень на наступні роки.

  Лісівниками Самбірського лісгоспу заготовлено 4 тонни шишки ялиці білої, яку відправлено в Львівський лісонасіннєвий переробний центр. При плані 5000 кг. станом на сьогоднішній день заготовлено 4400 кг. жолудів дуба звичайного.

Детальніше: В ДП "Самбірський лісгсосп" триває заготівля лісового насіння

Інформація про обсяги лісовідновлювальних робіт лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ у 2017 році.

  В деяких засобах масової інформації подано недостовірну інформацію щодо лісовідновлення в держлісфонді. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства повторно надає інформацію щодо обсягів лісовідновлювальних робіт державними лісогосподарськими підприємствами.

  Загальна площа лісокультурного фонду станом на 01.01.2017 становила 2850 га. В 2017 році підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства забезпечено лісовідновлення 3033 га, з них 1654 га - створено  лісові культури (55% від загальної площі лісовідновлення), при річному плані 1483 га, а природне відновлення лісів забезпечено на площі  1379 га  (45%).

    Проведено догляди за лісовими культурами на площі 10087 га при плані 9631 га, що становить 104,7%.

    Проведено підготовку грунту під лісові культури 2018 року на площі  354 га, при плані 300 га, або – 118 %.
   В 2017 році були проведені заходи зі сприяння природному поновленню на площі 1260 га, при плані 1124 га, або -  112 %.

       В області функціонує мережа лісових розсадників в кількості 168 одиниць, загальною площею 108,4 га.

Детальніше: Інформація про обсяги лісовідновлювальних робіт лісогосподарськими підприємствами Львівського...