"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної компанії 2018!

23 лютого відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. На колегії розглянуто ряд важливих питань діяльності підприємств управління.

З першого питання порядку денного виступив перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, який розповів про основні плани лісовідновлення державних лісогосподарських підприємств на 2018 рік. Він відмітив, що всі держані лісогосподарські підприємства управління склали проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік, які були розглянуті та схвалені лісокультурною радою при Львівському ОУЛМГ.

Загальні обсяги відтворення лісів на 2018 запроектовані на площі 2124,7 га. Зокрема створення лісових культур на площі 991,4 га ( 47 %) та природне відновлення на площі 1133,3 га ( 53 % ).

Для створення лісових культур 2018 року восени 2017 року проведено підготовку ґрунту на площі 325 га, що становить 33 % від загального обсягу садіння лісових культур.

Ярослав Целень звернув увагу директорів підприємств на залучення місцевих громад, представників громадських організацій, ЗМІ, органів місцевого самоврядування до виконання робіт з лісовідновлення та в реалізації заходів Акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Підводячи підсумки з даного питання, Анатолій Дейнека зазначив, що лісівники до цього питання мають підійти з професійної точки зору та забезпечити відтворення лісів, та надати суспільству повну інформацію про стан лісовідновлення. Для покращення лісокультурного виробництва голова колегії запропонував провести інвентаризацію наявних об’єктів постійної лісонасіннєвої бази, із залученням фахівців і науковців Національного лісотехнічного університету України та УкрНДІгірліс. Також було наголошено на якісному проведенні лісокультурних робіт в стислі агротехнічні терміни

Наступним розглянуто питання про результати роботи з внутрішнього аудиту на підприємствах Львівського ОУЛМГ у 2017 році. Головний спеціаліст – аудитор Федчишин В.В. повідомив, що проведено аудити діяльності окремих державних підприємств, що входять до сфери управління Львівського ОУЛМГ, а саме: ДП "Дрогобицький лісгосп", ДП "Радехівське ЛМГ", ДП «Сколівський лісгосп», ДП «Львівський ЛСНЦ» щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів, процедур з питань ведення лісового господарства.

На колегії також обговорено питання про міжнародну діяльність Львівського ОУЛМГ та підвідомчих підприємств. У виступі головного спеціаліста відділу лісового господарства Шаваринської Х.В. відмічено, що у 2017 році відбулось знайомство та обмін досвідом лісівників Львівщини з досвідом лісорозсадницького виробництва Польщі та Латвійської Республіки. Зокрема, відповідно до Програми співробітництва Україна-Латвія в галузі агропромислового комплексу у 2018 році передбачено навчання спеціалістів ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» технології вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Очікуваним результатом є реалізація проекту будівництва контейнерного лісового розсадника з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою в ДП «Львівський ЛСНЦ».

Окрім цього, лісівники Львівщини у 2017 році відвідали лісопромислові виставки Швеції, Польщі та виробничі фірми Австрії та Угорщини, де мали можливість ознайомитись з найновішими тенденціями розвитку лісової галузі, налагодити та встановити контакти з виробниками сучасної лісогосподарської та лісопромислової техніки.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ