"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Охорона та захист лісів

Збережемо первоцвіти!


Щовесни напередодні жіночого свята великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними квітами. Більшість з них занесена в Червону Книгу, як зникаючий вид. Цьогоріч тривала зима  і великі опади дещо послабили незаконну заготівлю та реалізацію  тими же крокусами чи підсніжниками, але жада легких грошей «нечистих на руку» людей змушує зривати ці ледь-ледь видні з під снігу квітки.

 Відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» лісівники підприємства спільно з іншими природоохоронними органами долучаються до проведення акції «Первоцвіт – 2018», контролюють недопущення збору та заготівлі рослин, занесених до Червоної книги .

 Сподіваємося, що люди зрозуміють, що купівля рідкісних квіток – це заохочення до браконьєрства. Відказуючи собі в покупці букетів ми тим самим зменшуємо попит на них, а відповідно і зменшуємо масове зривання весняних квіток.  Зараз великого попиту набувають квіти куплені у горщику, які ще довго радуватимуть око наших коханих  жінок, матерів. Збережемо красу разом!

 Р.S. Не зайве буде нагадати, що згідно зі ст. 881 КУпАП «порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого».

Стаття 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення гласить:

Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян 340-510 грн. і на посадових осіб 510-850 грн. з конфіскацією незаконно добутого 

 

Півторак Я.О., головний лісничий ДП «Самбірський лісгосп»