"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Комунікація з громадськістю

Проведення лісогосподарських заходів в лісах Львівщини обговорюється з громадськістю

На виконання рішень  Львівської обласної ради від 16 лютого 2016 року №77«Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» та від 27 вересня 2018р. №249  «Про впорядкування лісокористування у Львівській області та внесення доповнень до рішення обласної ради від 16.02.2016 № 77«Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області», державні лісогосподарські підприємства обговорюють з органами місцевого самоврядування плани  проведення рубок головного користування та рубок поліпшення якісного складу лісів, лісовідновлення та інші лісогосподарські роботи. Так, протягом 2018 року лісгоспами проведено  380 зустрічей з місцевими  громадами щодо обговорення запланованих лісогосподарських заходів.

З інформацією про результати громадських слухань можна ознайомитись  в рубриці «Механізми громадського контролю» на сайтах державних лісогосподарських підприємств та Львівського ОУЛМГ 

http://www.lvivlis.gov.ua/uk/Gromadsky_sluhanna/

На даний час лісогосподарські підприємства розпочинають обговорення планів лісогосподарських заходів на 2019 рік. 

 

Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ

 

Ростуть на зрубах нові ліси

 

Три директори найкращих лісових господарств області — Самбірського Ігор Ярема, Бродівського Орест Ониськів та Золочівського Руслан Круть — збираються разом не так часто, хіба що на семінарах чи виробничих нарадах. І тоді досвідченим фахівцям є про що побалакати, бо всі вони, як мовиться, «зуби з’їли» на лісових проблемах.

  СКАЖІМО, Ігор Ярема свій трудовий шлях після закінчення Львівської лісотехніки у 1976 році почав із посади старшого техніка-лісівника, пропрацював у Крукеницькому лісництві майже півтора десятка літ, згодом очолював Старосамбірське лісомисливське господарство, а в грудні виповниться рівно 20 років, як стоїть біля керма Самбірського лісового господарства. Заслужений лісівник України хвалиться не нагородами, яких у нього не бракує, а плантаціями дуба, сосни, ялиці, бука… Та ще чудовим розсадником. Недарма нещодавно на базі Самбірського господарства провели виїзну колегію Львівського обласного управління лісомисливського господарства з участю його керівництва, директорів лісгоспів, науковців з лісотехнічного університету, де обговорювали проблему лісового насінництва та лісокультурного виробництва. Відвідали, звісно, й розсадник у Комарнівському лісництві. Маршрут пролягав дільницею, на якій усі мали змогу оглянути створені лісові культури дуба звичайного, модрини європейської, сосни звичайної та вільхи чорної...

Детальніше: Ростуть на зрубах нові ліси

Ще вчора кожну насінину сіяли вручну"

"...Щоб відтворювати ліси, потрібне якісне насіння, а щоб кардинально розв’язати проблему всихання ялинників у Карпатах, потрібен садивний матеріал із закритою кореневою системою. Новий комплекс, споруджений з ініціативи Львівського управління лісового та мисливського господарства, створив передумови для вирішення обох проблем... " - Богдан Кушнір  для «Голос України».

Детальніше у статті  "Ще вчора кожну насінину сіяли вручну" 

Газета Верховної Ради "Голос України" http://www.golos.com.ua/article/309437

 

Фото Богдана КУШНІРА і Наталі КУЗЬО

http://www.golos.com.ua/article/309437

Спростування недостовірної інформації

   В суботу, 17 листопада 2018 року Голова постійної комісії з питань бюджету Львівської обласної ради Олег Домчак на своїй сторінці в мережі Фейсбук поширив інформацію, що ніби під санітарною чисткою лісівники Самбірського лісгоспу вирубують ділову деревину. Не розібравшись з даним випадком зацікавлені користувачі мережі репостили  інформацію, розповсюджуючи неоднозначні коментарі.

    Розібравшись з поданою інформацією адміністрація Самбірського лісгоспу надає коментарі, щоб роз’яснити громадськості  всю суть.

    Вищезазначені ділянки не є санітарними рубками, а суцільнолісосічними рубками головного користування в урочищі «Корналовичі»,  кварталі 2 виділ 36.1 площа 1,0 га, лісорубний квиток № 002843 від 16.10.2018 року, кварталі 10 виділ 19.1 площа 0,8 га, лісорубний квиток № 002860 від 06.11.2018 року. Лісорубні квитки на рубки головного користування  видані Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства на основі затверджених лімітів та розрахункової лісосіки затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища №72 від 10.02.2010р згідно даних лісовпорядкування розроблених Львівською державною лісовпорядною експедицією.

  

Детальніше: Спростування недостовірної інформації

Відкритий лист Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства до народних депутатів України, урядовців, керівників органів місцевої виконавчої та представницької влади, редакторів та журналістів ЗМІ, активістів

Шановні пані та панове!

   Інформуємо Вас, що оприлюднене у липні 2018 року «дослідження» британської неурядової організації Earthsight «ПРИЧЕТНІ ДО КОРУПЦІЇ. Як компанії‐мільярдери та уряди ЄС не справляються з проблемами українських лісів» на наше глибоке переконання є недостовірним та непрофесійним, оскільки порушує принципи проведення досліджень: воно не пояснює методологію, у твердженнях не посилається на документи, використовує неперевірені факти та переслідує цілі, які можуть завдати шкоди інтересам нашої держави.

   «Дослідження» безпідставно звинувачує весь лісовий сектор економіки України, до якого входять лісове господарство, деревообробна, меблева та целюлозно -паперова промисловості, а фіскальні та правоохоронні органи нашої країни називає їхніми посібниками.

   Метою даного «дослідження» можуть бути:

  сіяння ворожнечі та ненависті серед українських громадян за професійною ознакою, щоб підвищити суспільну напругу в Україні (поширити зраду); 
• зменшення економічних можливостей та конкурентоспроможності України, через обмеження експортних можливостей деревообробної та меблевої галузей економіки;
• приватизація лісів, для чого потрібно зруйнувати систему управління лісовою галуззю, яка в складні для України часи демонструє економічну ефективність, соціальну та екологічну відповідальність.

Детальніше: Відкритий лист Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського...