З 21 березня в ДП «Самбірський лісгосп» стартувала Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Цього року затяжна зима дещо віддалила проведення основних заходів Акції – залучення учнівської молоді до посадок лісу, але не завадила лісівникам підприємства проводити підготовчі уроки знань, лекції в школах.
На початку тижня працівники Комарнівського лісництва зустрілися з учнями шкільного лісництва «Лісолюби», що діє на базі Бірченської ЗОШ I-II cт., та учнями Підзвіринецької ЗОШ Городоцького району. Про заходи, які будуть проводитися на наших теренах в весняний період розповідали начальник Комарнівського лісорозсадника Залога Андрій Михайлович та майстер лісу Шукель Володимир Володимирович.
Детальніше:Проведення уроків знань з учнями шкіл Городоцького району.
У 2012 році Генеральною Асамблеєю ООН офіційно проголошено 21 березня Міжнародним днем лісів.
Сама традиція святкування Дня лісу була заснована ще в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісівництва, яка одразу ж була підтримана Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства. День лісу відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.
Цього року Міжнародний день лісів проходитиме під загальним гаслом «Ліси та населені пункти».
До нас прийшла довгоочікувана весна. Ознакою весни є приліт перелітних птахів. Життя людей нерозривно пов’язане з птахами. Птахів називають санітарами лісів, полів, садів. Вони знищують комах, поїдають насіння бур’янів, захищають природу від шкідників. За підрахунками вчених орнітологів ластівка за літо з’їдає близько мільйона шкідливих комах, кожний грак за день знищує до 400 шкідників. Зозуля може з’їсти за годину до сотні волохатих гусениць, яких не їдять інші птахи. Відомо, що сова знищує не менше тисячі гризунів щороку.
Більша частина птахів нашого краю є перелітними і на зиму вони відлітають у вирій. З приходом весни повертаються на насиджені місця додому. Одними з перших повертаються із теплих країв на батьківщину зозулі, жайворонки та білі плиски. У березні прилітають хижі птахи шуліки, яких занесено до Червоної книги України. За ними слідом – мартини, дикі качки, білі лелеки. Хоча ще холодно, але з’являються нарядні зяблики. Наприкінці квітня прилітають ластівка, соловейко і вивільга, останніми прилітають стрижі.
Рейдовою бригадою підприємства проводяться рейди по охороні лісових масивів від самовільних порубок (ст..65) в лісових угіддях ДП «Самбірський лісгосп». Так за лютий місяць 2018 року ДЛО (Державною лісовою охороною) було проведено 3 рейди:
19.02.2018 р. – урочище «Старява», «Соколя» Мостиське лісництво
21.02.2018 р. – урочище «Опачка», Опацьке лісництво
22.02.2018 р. – урочище «Сторона», Підбузьке лісництво
В ході проведених рейдів лісопорушень не виявлено.
Лісовий відділ ДП «Самбірський лісгосп»
http://sambirlis.lviv.ua/images/stories/2018/vidvodu032018.pdf
Лісовий відділ ДП "Самбірський лісгосп"