ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Що ми знаємо про змій?

  «16 червня 2020 року на Львівщині під час відпочинку хлопця вкусила змія в ногу. Юнака госпіталізували в реанімаційне відділення Сколівської центральної районної лікарні». Читаючи про таке, в  кожного з нас  виникає занепокоєння, а подекуди страх. Не хочеться зустрітися з ними. А що ж ми знаємо про самих змій, яку небезпеку в собі таять і як вберегтися від них?!

    Всім нам відомо, що змії люблять погрітися на сонці, і їхня активність збільшується вже тоді, коли температура повітря починає перевищувати 10 0 С.

 Для того, щоб уникнути укусу змії потрібно дотримуватися декілька простих правил: пересуватися на природі потрібно спокійно, без різких рухів, мати з собою палицю, якою розгортати рослинність перед собою, одяг вдягати суцільний (тверде взуття, цупкі штани, куртка, кепка).

 А що ж робити, якщо змія все ж таки вкусила?  Все залежить від виду змій. При укусі неотруйної змії ранку потрібно продезінфікувати перекисом водню, зеленкою, йодом або просто промити чистою водою. При укусі отруйної змії, а це можна зрозуміти по самій рані, адже на місці подряпин видно проколи, то найперше що потрібно так це  зберігати спокій. Звільнивши рану від одягу, акуратно охопивши місце укусу пальцями злегка натиснути на неї таким чином, щоб отрута вийшла з рани назовні. Щодо відсмоктування отрути ротом треба пам’ятати, що відсмоктування таким чином ефективне лише протягом 10-15 хвилин після укусу. Постраждалий весь цей час повинен знаходитися в нерухомому стані, адже отрута дуже швидко поширюється по організму і доставлений до найближчого медпункту. Суворо забороняється пересування постраждалого самостійно.

    Важливо зауважити, що вживання великої кількості питної рідини призводить до зменшення концентрації яду і він стає менш токсичним. Вживання алкоголю та накладання джгутів заборонено!.

      Будьте обережні ідучи до лісу по гриби, ягоди, відпочиваючи з друзями чи рідними на природі, щоб ваш відпочинок залишився  безпечним!

 

 

 ДП «Самбірський лісгосп»