Державне підприємство

"Самбірське лісове господарство"

Перебуваючи в лісі дотримуйтеся правил пожежної безпеки!

Щорічно лісові пожежі завдають значні збитки природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. З настанням тепла, особливо у вихідні та святкові дні, ліс відвідує значна кількість людей, це призводить до виникнення непідконтрольних джерел вогню. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років. Саме тому державна лісова охорона ДП «Самбірський лісгосп» наголошує, що розпалювання вогнища та застосування відкритого вогню в непристосованих для цього місцях забороняється!   Не розводьте вогнище в лісі, не кидайте недопалки на землю та не створюйте смітники в лісі. Ідучи додому - приберіть за собою сміття.

    З  17 квітня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»  щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу», який посилює відповідальність за окремі правопорушення.

    Згідно, статті 77 КУпАП  Порушення вимог пожежної безпеки у лісах  тягне за собою накладення штрафу: на громадян  - від 1 530 грн до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 грн до 15 300 грн.

    Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі передбачає суми штрафів: на громадян – від 4590 грн до 15300 грн,  на посадових осіб –  від 10 710 грн  до 30 600 грн.

    Відповідно до статті 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища тягне за собою накладення штрафу: на громадян – від 3060 грн до 6120 грн,  на посадових осіб – від 15 300 грн до 21 420 грн.

    Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, передбачають за собою накладення штрафу: на громадян – від 6120 грн до 12240 грн, на посадових осіб – від 21 420 грн до 30 600 грн.

    Згідно, з даними Гідрометцентру України, у Львівській області і надалі зберігається високий рівень  пожежної небезпеки, тому будьте вкрай обережні, а при виявленні загоряння у лісі, перш за все зателефонуйте на номер 101, або повідомте чергового лісгоспу за номером 03(236) 6-05-66.  Якщо маєте можливість, то незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною.

 

ДП «Самбірський лісгосп»