ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

З лісу краще принести гарний настрій та аромат весняного повітря, а не букети лісових та польових квітів

 Щорічно в Україні в березні в результаті незаконного збору для подальшої реалізації знищується велика кількість раноцвітних рослин, зокрема підсніжника білосніжного.

  Збирання та продаж квіток призводить до їхнього повного винищення. Адже  раннє зривання квітів пошкоджує цибулинку і насіння. У рослин утворюється ранка, і в них можуть потрапити бактерії, що негативно може відбитися на подальшому розмноженню квітки.

    Люди повинні зрозуміти, що купівля квітів – це заохочення до торгівлі ними. Відказуючи собі в придбанні букетів ми тим самим зменшуємо попит на них, а відповідно і зменшуємо масове зривання весняних квіток.

   Не зайве буде нагадати, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину. 

  Відповідно до статті 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

  Польові та лісові рослини найкращі там, де вони виросли. Бережімо природу!

 

Лісовий відділ ДП «Самбірський лісгосп»