ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Не випалюйте суху рослинність - це шкодить довкіллю!


 Для кожного господаря прихід весни й гарні сонячні дні є обов’язковою умовою для виконання підготовчих сільськогосподарських робіт. Саме тому кожної весни постає небезпека виникнення пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності, сміття на відкритих територіях. Вогнище, залишене без нагляду, може в мить спалити декілька гектарів трави, пошкодити дерева  та за лічені години неконтрольований вогонь може перекинутися на  лісові масиви.   

Спалювання сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигоряють ґрунтотвірні мікроорганізми, утворюється зола, яка не покращує родючість землі, а навпаки сприяє ще більшому збідненню ґрунту. Вогонь знищує насіння і коріння усіх трав'янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, які знаходяться поблизу. Дим від вогнища утворює невидимий смог погіршуючи при цьому видимість на дорогах для водіїв. А яка шкода завдається тваринкам, які гинуть не маючи змоги втекти від вогню.

   Довідково, з 17 березня 2021 року набрав чинності новий Закон України  про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків,  луків,  пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Так, з 17 березня цього року дані правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2890 гривень до 6120 гривень) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21250 грн).

  Шановні громадяни! При  спалюванні рослинних залишків та небезпечному  поводженню з вогнем ви спричиняєте неабияку шкоду не тільки навколишньому середовищу, але і наражаєте  на небезпеку своїх ближніх.

 Лісовий відділ ДП «Самбірський лісгосп»