ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Всесвітній день охорони праці у 2021 році відзначається під гаслом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі (БЗР)»

  Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони  праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.   

     Через пандемію COVID-19 у ряді країн роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2  та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці.

     Пандемія COVID -19 обумовила вибір теми Всесвітнього дня охорони праці у 2021 році. З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID -19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі, що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо безпеки та здоров’я на роботі, зокрема психологічні ризики та ризики насильства.

      У 2021 році  Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції     № 187  про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. Нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР і інвестування коштів у них, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємства.

О.Василяк, інженер з охорони праці ДП "Самбірський лісгосп"