Державне підприємство

"Самбірське лісове господарство"

Спільні навчання державної лісової охорони ДП «Самбірський лісгосп» та ДСНС у Львівській області з ліквідації пожежі в лісі.

Щороку у весняно-літній період постає загроза виникнення лісових пожеж. Тож сьогодні на території Дублянського лісництва державна лісова охорона підприємства спільно з державною пожежно-рятувальною частиною Самбора  проводили семінар – навчання задля відпрацювання спільних дій у разі виникнення пожежної ситуації в лісі, швидкого реагування на сигнал про виникнення загоряння та проведення координованих заходів  для гасіння пожежі в лісі.

Головний лісничий Ярослав Півторак зазначив, що основною метою сьогоднішніх заходів є відпрацювання спільних дій, бо тільки спільними зусиллями ми можемо зупинити загоряння і не дати поширитися вогню далі.

Рятувальники роз’яснили основні вимоги з питань пожежної безпеки, розведення багаття у лісі. Лісівники в свою чергу розповіли про заходи та засоби, які проводяться на підприємстві  для недопущення та гасіння лісових пожеж.

  Проаналізувавши виникнення більшості  лісових пожеж, стає зрозуміло, що в основному загоряння відбуваються через людську недбалість, тож державна лісова охорона Самбірського лісгоспу звертаються з проханням до всіх жителів дотримуватися правил протипожежної поведінки в лісі та не розводити у лісі вогонь у недозволених  для цього місцях. 

Нагадаємо, за самовільний підпал трави штраф:

  • для громадян – від 3060 грн до 6120 грн
  • для посадових осіб – від 15300 грн до 21420 грн.

За порушення правил пожежної безпеки у лісах відповідно до статті 77 КУпАП:

  • громадяни мають сплатити від 1530 грн до 4590 грн
  • посадові особи – від 4590 грн до 15300 грн

Якщо ці дії призвели до знищення або пошкодження лісу штраф:

  • для громадян – від 4590 грн до 15300 грн
  • для посадових осіб – від 10710 грн до 30600 грн

Крім того, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення, або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем карається:

  • штрафом від 91800 грн до 153 000 грн
  • або обмеженнями волі на строк від двох до п’яти років
  • або позбавленням волів на той самий строк.

 Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються – позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

М.Фаль, інженер з охорони і захисту лісу ДП "Самбірський лісгосп"