Попереду вихідні дні і кожний з нас після трудових буднів прагне виїхати на природу, саме тому державна лісова охорона ДП «Самбірський лісгосп» закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах, адже посилення вітру, відсутність опадів, незнання елементарних правил поведінки в лісі призводять до виникнення лісової пожежі, яка досить швидко може знищити цілі лісові масиви, які росли десятки років.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення вогнища та застосування відкритого вогню в непристосованих для цього місцях;
– заїзд до лісу транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- створювати в лісі смітники.
При виявленні загоряння у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101. Якщо маєте можливість, то незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною.
Якщо ж ви полюбляєте активний відпочинок і зібралися в ліс по гриби, то перед початком подорожі необхідно здійснити ряд попередніх заходів:
- повідомте ваших близьких, куди Ви збираєтеся.
- одягніть зручний одяг та взуття, візьміть дощовик на випадок опадів. Якщо ви з дітьми, одягніть їх у яскравий одяг – ви завжди їх будете бачити.
- візьміть із собою мобільний телефон, достатньо їжі, воду та сірники..
- запам’ятовуйте орієнтири під час руху в лісі. Щоб не заблукати – залишайте позначки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.
- якщо по дорозі болотяна місцевість – обійдіть її стороною.
- не стійте біля поламаних дерев, тим паче не спирайтесь на них, вони можуть впасти і травмувати Вас.
Якщо ви заблукали в лісі, зберігайте спокій та уникайте паніки. Шукайте будь-яку дорогу, адже всі дороги та стежини ведуть до людей. Прислухайтесь до звуків навколо себе – чи чути звуки автомобілів, тварин, людей.
При відсутності знайомих орієнтирів, стежок чи доріг виходьте до струмочків - вниз за течією. Струмочки виведуть Вас до річки, а ріка – до людей.
Якщо Вас застала ніч, не намагайтесь вже вийти з лісу. Ви ще більше заблукаєте.
І найголовніше - ніколи не ходіть в ліс який не знаєте. Візьміть з собою людину, яка в цьому лісі орієнтується.
Керівництво ДП «Самбірський лісгосп»