ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Будьте обережні! Активізувалися змії!

Стомившись від  метушні та шуму міста, люди прагнуть знайти спокій на природі. Дуже часто для свого відпочинку вони вибирають ліс. До лісу йдуть відпочивати поодинці, сім'ями, цілими групами. На жаль, доволі часто у лісі на людей чатують небезпеки, адже під час прогулянок можна наступити на отруйну змію. Але знаючи елементарні правила поведінки в лісі можна уникнути небезпеки.

Як правило змії не нападають на людей, і якщо не чіпати змію, вона не зробить шкоду. У змій дуже поганий зір і слух, але вона відчуває тілом на відстані майже до 15 метрів, хоча в спеку вони стають малорухливі і тому люди можуть просто випадково на них наступити.

Щоб уникнути небезпеки, не варто гуляти в лісових хащах у відкритому взутті. Візьміть хоча б кросівки або одягніть шкарпетки. Збираючи ягоди або гриби, потрібно розгрібати палицею, аби переконатися що в хащах не чатує змія. Але якщо  ви на неї все ж таки наступили, то краще відійти і не зачіпати її.

Коли ж змія все-таки вкусила то головне не панікувати, тому що хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що швидко сприяє проникненню отрути в кров. Найбільш небезпечні укуси в ділянці голови, шиї, поблизу великих кровоносних судин.

Основні симптоми отруєння такі:

- в ураженій ділянці тіла з’являється неспецифічний біль, відчуття печії, почервоніння та оніміння шкіри, йде набряк м’яких тварин.

- порушується координація рухів, виникає слабкість у м’язах гортані. Потерпілому важко розмовляти, ковтати.

- розвивається сонливість, температура тіла підвищується до 38-39 0 С.

- шкіра в ділянці рани набуває червонувато-синюшного забарвлення. Через 20-40 хв. шкіра стає блідою, з’являється запаморочення, нудота блювання, слабість і частий пульс, настає втрата свідомості.

Перша допомога при укусах змії:

  • промийте ранку розчином марганцю або перекисом водню та перев’яжіть.
  • обмежте фізичні зусилля, щоб зменшити розповсюдження отрути в організмі.
  • змажте місця укусу спиртом, горілкою.
  • прикладіть до місця укусу щось холодне.
  • забороняється накладати джгут на кінцівку вище місця укусу.
  • не вживайте алкоголь,, тому що це підвищує тиск. Після надання першої допомоги потерпілому необхідно терміново доставити його в найближчий медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.

Будьте вкрай обережними і не нехтуйте елементарними правилами безпеки в лісі!

 

Лісовий відділ ДП «Самбірський лісгосп»