Державне підприємство

"Самбірське лісове господарство"

Дискусія на тему: Основні аспекти Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

23 травня, в адмінбудівлі ДП «Самбірський лісгосп», в межах надання консультаційної підтримки підприємству, головний державний інспектор праці  ГУ Держпраці у Львівській області Мирон Олексійович Лизан разом з колективом обговорили основні аспекти роботи підприємства в період воєнного стану.

Обговорення стосувалося Змін в трудовому законодавстві, згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану від 15.03.2022 № 2136-IX.  Обговорення всіх змін було проведено  у вигляді дискусії, де всі зацікавлені  мали можливість поставити запитання, які стосуються  роботи, як  відділу бухгалтерії, кадрової роботи, так і питання охорони праці.

Питання, які обговорювалися на даному заході:

Тривалість роботи, що треба знати про новий закон про трудові відносини?

Які особливості переведення та зміни істотних умов праці в умовах воєнного часу?

Який порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника чи з ініціативи роботодавця? Розгляд можливих варіантів і підводні камені, на які бухгалтеру і кадровій службі потрібно звернути увагу.

Обов’язкова виплата компенсацій за шкідливі умови праці. Проведення обов’язкової атестації робочих місць за умовами праці.

Чи можна платити заробітну плату без податків?

Чи можна під час воєнного стану перевести працівників на іншу посаду, або змінити умови їх праці?

Які особливості оплати праці у період воєнного стану.

Нарахування лікарняних працівникові.

Особлива дискусія була розгорнута на питаннях надання працівникам відпусток у період воєнного стану, згідно з якою до закінчення дії воєнного стану максимальна тривалість щорічної основної відпустки становить 24 календарні дні. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить понад 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана працівникові після закінчення дії воєнного стану.

Більш детально  про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text