ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Сезон білих грибів

Завдяки дощам, коли вологість в грунті підвищується, а температура понижується, у ліс звідусіль приїжджають грибники, адже саме цей період дуже сприятливий для збирання грибів. Серед різноманіття грибів досвідчені грибники перевагу надають білому грибу, якого в народі називають «панський гриб», завдяки своїм цінним якостям і явно вираженим грибним ароматом. Вітаміни, які знаходяться в білому грибі допомагають зміцнити нігті, волосся і весь організм, захищаючи його від різноманітних вірусів, підвищують гемоглобін. Краще засвоюється білий гриб в сушеному вигляді, але і ніхто не відмовиться зварити смачну «мачанку» на вечерю. Та слід пам’ятати, що вживання  грибів є дуже важкою стравою, тому дітям не рекомендується давати грибні страви.

     Досвідчені грибники добре знають де ростуть білі гриби. А як же з новачками? Усі хвойні, соснові або листяні ліси славляться білими грибами, однак слід збирати гриби в старих місцях, де ростуть багаторічні дерева, адже молоді ліси не багаті на урожай. Найбільше грибів все ж таки в соснових лісах, де вони ростуть родинами, і де не відходячи з одного плідного місця можна зібрати цілий кошик. Часто білі гриби ростуть де найбільше вологи, недалеко від річок чи потічків.

   Основні тонкощі в збиранні грибів. Збирати гриби краще рано-вранці, коли ще сонце не засліплює, а роса на шапочках грибів легко допомагає знайти їх. Та і стати зранку треба ще й тому, що грибників ой як багато, і ідучи по їх стежках, можна лише натрапляти на зрізані ними грибні ніжки.

    Застереження для збирачів початківців. Збирати гриби потрібно лише з досвідченим грибником, який вже має певні навички, не відходячи далеко від нього, а то і гриб не знайдеться, і ще загубитися легко.

    Ідучи в ліс, необхідно ретельно одягнутися, це не прогулянка протоптаними стежками, а проходження через вологі і холодні хащі. І обов’язково взути гумові чоботи.

    Щоб зберегти природу гриби потрібно зрізати, а не зривати, адже на цьому місці за деякий час грибниця зможе відтворитися.

     Ні в якому разі не збирати незнайомі гриби і які викликають сумніви.

 

ДП «Самбірський лісгосп»