ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

В посиленому режимі нині працюють рейдові групи лісової охорони ДП «Самбірський лісгосп».

Більшість громадян купують новорічні ялинки на ринках чи спеціально організованих для цього місцях продажу, але є чимало любителів зрубати деревце, яке приглянулося, у лісовому масиві. Рейдові бригади лісової охорони спільно з працівниками поліції будуть виявляти  таких правопорушників.

   Хочемо завчасно попередити тих, хто намагається придбати ялинку незаконним шляхом. Протягом грудня і першої декади січня посилюється охорона лісів. Організовані рейдові бригади лісової охорони, які разом з працівниками поліції здійснюватимуть патрулювання лісових насаджень та  автомобільних доріг,  де можливе перевезення крадених красунь.

 Виявлених зловмисників притягуватимуть до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства.

   За незаконну зрубану новорічну ялинку  порушники будуть притягуватись до відповідальності за ст.65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 грн. до 1020 грн., на посадових осіб – від 2550 грн. до 5100 грн. Окрім того, за незаконне вирубування ялинок будуть нараховані стягнення за завдану довкіллю шкоду розмір якої за одне деревце в залежності від величини становить від 599 грн. і більше.

Також за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 Кримінального Кодексу України.

До речі, люди, які зараз планують незаконно зрубати дерево в лісі, ризикують не тільки бути оштрафованим, а й втратити життя.

 

                                                                                                                                       Відділ охорони та захисту лісу ДП «Самбірське ЛГ»