ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Лісогосподарська діяльність

Сезон білих грибів

Завдяки дощам, коли вологість в грунті підвищується, а температура понижується, у ліс звідусіль приїжджають грибники, адже саме цей період дуже сприятливий для збирання грибів. Серед різноманіття грибів досвідчені грибники перевагу надають білому грибу, якого в народі називають «панський гриб», завдяки своїм цінним якостям і явно вираженим грибним ароматом. Вітаміни, які знаходяться в білому грибі допомагають зміцнити нігті, волосся і весь організм, захищаючи його від різноманітних вірусів, підвищують гемоглобін. Краще засвоюється білий гриб в сушеному вигляді, але і ніхто не відмовиться зварити смачну «мачанку» на вечерю. Та слід пам’ятати, що вживання  грибів є дуже важкою стравою, тому дітям не рекомендується давати грибні страви.

     Досвідчені грибники добре знають де ростуть білі гриби. А як же з новачками? Усі хвойні, соснові або листяні ліси славляться білими грибами, однак слід збирати гриби в старих місцях, де ростуть багаторічні дерева, адже молоді ліси не багаті на урожай. Найбільше грибів все ж таки в соснових лісах, де вони ростуть родинами, і де не відходячи з одного плідного місця можна зібрати цілий кошик. Часто білі гриби ростуть де найбільше вологи, недалеко від річок чи потічків.

   Основні тонкощі в збиранні грибів. Збирати гриби краще рано-вранці, коли ще сонце не засліплює, а роса на шапочках грибів легко допомагає знайти їх. Та і стати зранку треба ще й тому, що грибників ой як багато, і ідучи по їх стежках, можна лише натрапляти на зрізані ними грибні ніжки.

Детальніше:Сезон білих грибів  

Працюємо на майбутнє!

  Якісне ведення господарської діяльності не можливе без якісного технічного оновлення техніки. Застаріла техніка потребує значних фінансових витрат під час ремонту, тому питання придбання нової техніки  назріло вже давно.

  Нещодавно  в ТОВ «Техноторг-Дон»  підприємством було придбано трактор БЕЛАРУС-1221.2  

 Новий трактор лісівники будуть використовувати у повсякденній роботі.

 

Виробничий відділ ДП "Самбірський лісгосп"

Єгерська служба ДП «Самбірський лісгосп» допомагають звірині пережити морози.

 

   Зима – сувора пора року для виживання диких тварин  у лісі. Багато джерел їжі вже вичерпалися або були засипані снігом,  саме тому тварини зараз потребують допомоги людини.

    З таким завданням успішно  справляються  єгері Віктор Явдик і Юрій Некматов, які  проводять підгодівлю тварин, щоб допомогти звірині пережити морози. Розкладають  корми  вздовж доріг у спеціально обладнаних для цього місцях, найбільш доступних для тварин. Для підгодівлі звірів використовують різне: викладають сіно, гілки, овес та кукурудзу.

   Єгерська служба  Крукеницького та Черхавського лісомисливського лісництва  з головним мисливствознавцем Анатолієм Затварським до заготівлі кормів підійшла завчасно, ще до настання холодів і заготовили:

 

1,16 т. сіна

2320 штук віників гіллячкових

630 кг кукурудзи

1015 кг вівса

 

 

 

Детальніше:Єгерська служба ДП «Самбірський лісгосп» допомагають звірині пережити морози.

Єгерська служба ДП «Самбірський лісгосп» заготовляють корм для підгодівлі звірів в осінньо-зимовий період

 У Крукеницькому лісомисливському лісництві ДП «Самбірський лісгосп» єгерем  Віктором Явдиком проводиться заготівля деревних віників і сіна для підгодівлі тварин в осінньо-зимовий період 2021-2022 роки.

  Заготовлені деревні віники, сіно та інші «смаколики для звірів» будуть зберігатися в сховищах до початку настання холодів, а з приходом сніжної погоди, коли звірина  в лісі найбільше потребують допомоги людини будуть розкладені єгерською службою підприємства у спеціальних місцях.

 Така допомога допомагає звірині успішно пережити люті морози.

 

Детальніше:Єгерська служба ДП «Самбірський лісгосп» заготовляють корм для підгодівлі звірів в осінньо-зимовий...

Для чого проводять обезвершинення сосни звичайної та модрини європейської ?

Начальник Комарнівського базисного лісорозсадника ДП «Самбірський лісгосп» Андрій Залога разом з іншими спеціалістами лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ минулого тижня мали нагоду на семінар-нараді в Бродівському лісовому господарстві вивчити досвід проведення процесу оберзвершинення сосни звичайної і модрини європейської на насіннєвих плантаціях.

Детальніше:Для чого проводять обезвершинення сосни звичайної та модрини європейської ?