ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Лісогосподарська діяльність

Як вберегтися від змій!

   «03 червня 2019 року на Львівщині 9-річну дівчинку вкусила змія, дитину госпіталізували в реанімаційне відділення Турківської центральної районної лікарні», тижнем раніше «жительку Стрийського району госпіталізували в Жидачівську центральну районну лікарню через укус змії»,- під такими рядками рясніють заголовки  в засобах масової інформації. І це вже не поодинокі випадки. А що ми знаємо про самих змій, яку небезпеку в собі таять і як вберегтися від них?!

    Всім нам відомо, що змії люблять погрітися на сонці, і їхня активність збільшується вже тоді, коли температура повітря починає перевищувати 10 0 С.

  Для того, щоб уникнути укусу змії потрібно дотримуватися декілька простих правил: пересуватися на природі потрібно спокійно, без різких рухів, мати з собою палицю, якою розгортати рослинність перед собою, одяг вдягати суцільний (тверде взуття, цупкі штани, куртка, кепка).

Детальніше:Як вберегтися від змій!

Чому гинуть українські ліси?

В Україні спостерігається масове всихання більшості лісоутворюючих порід (ялини, ясена, дуба, граба, берези). Cтаном на 01.01.2019 загальна площа всихання лісів становила більше 413 тис. га, з них насаджень сосни звичайної – 222 тис. га, ялини європейської – 27 тис. га, дуба звичайного – 100 тис. га та інших насаджень –  64 тис. гектар.

  У  2009 році в середньому біля 2% площ лісу зазнавали пошкоджень від впливу комплексу негативних чинників навколишнього середовища, а в 2018 році – 5% від всіх площ. Ріст більше, ніж у 2,5 рази.

   Найбільш занепокоєння викликає стан соснових насаджень, де ситуація стала катастрофічною і за останні роки цей процес набуває рис глобального характеру.

Вивчають проблематику  та здійснюють свої дослідження  львівські науковці, викладачі  Національного  лісотехнічного університету України.

Детальніше:Чому гинуть українські ліси?

Ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва в лісах Львівського ОУЛМГ

   З метою ознайомлення із станом проведення рубок переформування на підприємствах відбулась виїзна колегія Львівського ОУЛМГ на базі ДП «Стрийське лісове господарство».

 Колегія відбулась за участі завідувача кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України Криницького Г.Т. - наукового куратора  проведення рубок переформування у Львівській області.

У своєму виступі доктор біологічних наук, проф. НЛТУ України Криницький Г.Т. розповів про перспективи ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва, оскільки це є вимогою часу. Використання у лісогосподарській практиці вибіркових і поступових систем рубань лісу із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої біологічної стійкості та посиленню захисних властивостей, забезпечує безперервне лісокористування, а також перехід в управлінні лісами на засади сталого розвитку.

Детальніше:Ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва в лісах Львівського...

«Вирубуємо ліс на благо людини»

  Останнім  часом у суспільстві шириться інформація про те, ніби то лісівники лише рубають, а не відновлюють ліси. Що така думка хибна – профільні фахівці переконливо доводять нашим читачам на шпальтах газети у публікаціях відповідного спрямування. В інтерв’ю з помічником лісничого Комарнівського лісництва Самбірського лісгоспу Володимиром Совтисом спробуємо розставити акценти на тому, що вирубка лісу – необхідний для забезпечення комфортного життя людини процес.

    - Пане Володимире, з якою метою насамперед вирубується ліс?

    - Ніхто не заперечить того, що людина звикла жити в комфорті. Ми хочемо спати в теплому приміщенні, на екологічно чистих ліжках, зроблених з дерева; ідучи в магазини, стоячи перед вибором, ми замість броньованих дверей чи пластикових вікон звертаємо увагу на дерев’яні. А чому? Тому що деревина – екологічно чистий продукт. І ніхто не задумувався: книги, газети, які ми читаємо, туалетний папір, повсякденні предмети, які ми сприймаємо як належне, – все зроблено з деревини, яку продають лісгоспи на аукціонах. І головне – з метою поліпшення комфорту життя людини,  до якого ми всі так прагнемо.Також забезпечуємо населення дровами. Завдяки реалізованій деревині працюють меблева промисловість, поліграфія, друкуються газети, книги.

     - Чи вирубування деревини є санкціонованим?

Детальніше:«Вирубуємо ліс на благо людини»

На Львівщині порахували звірів.

  Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 03. 01. 2018, № 03-16/30-18, у Львівській області користувачами мисливських угідь було проведено зимовий облік чисельності мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів.

 Станом на 2019 рік у Львівській обласні налічується: зубр 101 голова, лань 98 голів, лось 100 голів, олень європейський 1759 голів, олень плямистий 49 голів, козуля 16294 голови, кабан 3834 голови, заєць русак 47594 голови, білка 6306 голів, ондатра 4826 голів, бобер 2662 голови, лисиця 3022 голови, вовк 163 голови, єнотовидний собака 109 голів, ведмідь 72 голови, норка вільна 20 голів, борсук 1464 голови, видра1240 голів, куниця лісова 3842 голови, куниця кам’яна 30 голів, тхір 1296 голів, кіт лісовий 68 голів, рись 89 голів, горностай 611 голів.

Детальніше:На Львівщині порахували звірів.