ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Лісогосподарська діяльність

Колегія лісівників Львівщини:протипожежний захист лісів та безпечні умови праці

 11 березня у конференц-залі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки. На колегії були присутні члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. Порядок денний роботи колегії включав розгляд наступних питань.

 З інформацією про готовність державних лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2019 року виступив головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Роман Музика. Він повідомив, що не зважаючи на заходи, що вживаються з метою посилення пожежної безпеки, стан протипожежного захисту лісів та виробничих об'єктів потребує повсякденної уваги. Вимагають належного оформлення та благоустрою лісові насадження вздовж автомобільних доріг, навколо міст, населених пунктів, в місцях масового відпочинку громадян, а також очистки від вітровально-буреломної деревини та побутового сміття, поновлення та встановлення аншлагів (бігбордів, постерів) на протипожежну тематику.

Детальніше:Колегія лісівників Львівщини:протипожежний захист лісів та безпечні умови праці

В області обстежили роботу лісопильних об`єктів

Про сприяння розвитку суб’єктів господарської діяльності деревообробної галузі Львівщини сьогодні повідомив керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

По всіх райдержадміністраціях та міськвиконкомах, де зареєстровані лісопильні об’єкти, видані відповідні розпорядження та були створені комісії з обстеження та легалізації роботи лісопильних об’єктів, в склад яких увійшли представники відповідних державних органів.

   «На Львівщині здійснили 707 обстежень суб’єктів господарювання. Відтак, працюють без зауважень – 319 об’єктів об’єктів, а не здійснюють господарську діяльність – 204 об’єкти. У решти суб’єктів господарювання виявили найбільш розповсюджені недоліки такі як: незареєстровані працівники, неоформлений дозвіл на експлуатацію деревообробного обладнання, відсутність реєстрації підприємницької діяльності, відсутність книги обліку лісопродукції, необхідність упорядкування та обгородження території лісопильних об’єктів, дотримання норм охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, екологічної безпеки», - наголосив Анатолій Дейнека.

Детальніше:В області обстежили роботу лісопильних об`єктів

65 км лісових автомобільних доріг збудували, відремонтували та відновили лісівники Львівщини у минулому році

У 2018 році державні лісогосподарські підприємства області продовжили розпочату ще у 2007 році роботу з будівництва та відновлення лісових доріг за власні кошти підприємств.

В загальному за минулий рік збудовано 24,3 км нових доріг у гірській частині Карпат, з них 12,8 км з твердим покриттям. Ще 41,1 км лісових автомобільних доріг відремонтували та відновили.

Загальний кілометраж будівництва земляного полотна, будівництва доріг з твердим покриттям, відновлення та ремонту доріг у 2018 році становить 65,4 км.

Загалом за 12 років збудовано і відновлено ремонтом 753,5 км доріг:104,4 км за кошти держбюджету;649,1 км за власні кошти підприємств.

Детальніше:65 км лісових автомобільних доріг збудували, відремонтували та відновили лісівники Львівщини у...

«Ліс – мов людина: приходить вік, і з ним треба прощатися»

  З Михайлом Сеньківим, зразковим майстром лісу на теренах Комарнівського лісництва Самбірського лісгоспу, можна годинами розмовляти про його дітище. Лісу, його мальовничій флорі та довірливій фауні, наш краянин (родом з села Піддолини, що згодом злилися з Новим Селом) присвятив себе ще змалечку. Адже й дня не обходився без цієї п’янкої атмосфери, в яку кожної вільної хвилини «пірнав» із батьком, також лісівником. Із 40 років загального лісового стажу перших 10, власне, і пропрацював з татом, Степаном Михайловичем, який ревно обслуговував величезний розсадник – берізник, розташований на комарнівських угіддях. Розпочинав його закладати з «нуля». Світлої пам’яті С.Сеньків був свого часу й першим вчителем нинішнього головного господаря лісу Михайла Залоги. Лісничий з теплом і любов’ю згадує свого наставника, досвідченого старшого колегу. «Усе життя віддав лісу, в якому проводив час з 8-ї ранку до 8-ї вечора. Жодних статків не мав, та володів основним багатством людини – добром і любов’ю до всього сущого на землі», – так щиро про главу лісової династії Сеньківих сказав М.Залога.

  Михайло Сеньків, який порівняно нещодавно розміняв сьомий десяток літ, доглядає 624 гектари комарнівського лісу, що межує з Миколаївським районом. Мешкає зі сім’єю у будинку в Колодрубах, де проходить лісовий кордон. Всі разом і охороняють ліс. Дружина до пенсії працювала лісокультурницею – висаджувала й доглядала лісові культури. Обидва сини також обрали цю професійну нішу, закінчивши Львівський національний лісотехнічний університет. Один з них невдовзі, мабуть, піде по батьківській та дідовій стежині. На угіддях М.Сеньківа – повний порядок, немає крадіжок деревини, – так високо охарактеризував господарку героя цієї публікації М.Залога. Майстер лісу, маючи у своєму розпоряджененні двох працівників, організовує на довірених угіддях усі поточні роботи з лісовирощування. Зокрема – посадку дерев і догляд за ними, викошування лісових культур, аби не допустити заростання та захаращення лісу, а також всихання дерев. Та основна місія – охорона лісу від самовільних порубок, шкідників-комах, браконьєрів, паліїв. «У спеку нерідко, – бідкався лісівник, – люди палять трави біля лісу. Зараз уже менше, бо почали орати занедбані землі. А колись вогонь із запалених трав добирався до лісу, який дуже швидко займався. Навіть в неділю викликали пожежників та разом із ними гасили вогонь. Бо самотужки дати раду не могли…

Детальніше: «Ліс – мов людина: приходить вік, і з ним треба прощатися»

Вирубка лісу – необхідний процес забезпечення благ людини

Людина привикла жити в комфорті. Це ніхто і не заперечує. Ми хочемо спати в теплому приміщенні, спати на екологічно чистих ліжках, зроблених з дерева, ідучи в магазини, стоячи перед вибором, ми замість броньованих дверей звертаємо увагу на дерев’яні двері, на дерев’яні столи і так далі . А чому? Тому, що деревина - екологічно чистий  продукт. А ніхто не задумувався, книги які ми читаємо, газети, той же туалетний папір, повсякденні предмети, які ми сприймаємо як належне, все зроблено з тої самої деревини, яку продають лісгоспи. То як же бути?

Вирубка лісу необхідний процес, потрібний для забезпечення комфортного життя людини. Деревина яку продають лісгоспи на аукціонах робиться з метою покращення комфортного життя людини, до якого ми всі так прагнемо. Лісгоспи забезпечують суспільство деревиною, забезпечують населення дровами. Завдяки проданій деревині працюють меблева промисловість, поліграфія, друкуються газети, книги.

 Всі рубки проводяться легально, згідно лісорубних квитків. Згодом заготовлена лісопродукція реалізується на аукціонних торгах, згідно лотів. Вся заготівля і вивезення деревини проводиться через програму електронного обліку деревини, вся лісопродукція, яка транспортується має прикріплені чипи, по яких можна відслідкувати легальність заготовленої продукції.

  Так, в Самбірському лісгоспі з початку року для потреб внутрішнього ринку реалізовано більше 27 тисяч кубометрів необробленої деревини. На експорт поставлено 1,5 тисяч кубометрів дров паливних. Загалом лісгоспом реалізовано лісопродукції на 38.2 мільйона гривень.

Детальніше: Вирубка лісу – необхідний процес забезпечення благ людини