ДСГП "Ліси України"

Філія «Самбірське лісове господарство»

Лісогосподарська діяльність

Ростуть на зрубах нові ліси

 

Три директори найкращих лісових господарств області — Самбірського Ігор Ярема, Бродівського Орест Ониськів та Золочівського Руслан Круть — збираються разом не так часто, хіба що на семінарах чи виробничих нарадах. І тоді досвідченим фахівцям є про що побалакати, бо всі вони, як мовиться, «зуби з’їли» на лісових проблемах.

  СКАЖІМО, Ігор Ярема свій трудовий шлях після закінчення Львівської лісотехніки у 1976 році почав із посади старшого техніка-лісівника, пропрацював у Крукеницькому лісництві майже півтора десятка літ, згодом очолював Старосамбірське лісомисливське господарство, а в грудні виповниться рівно 20 років, як стоїть біля керма Самбірського лісового господарства. Заслужений лісівник України хвалиться не нагородами, яких у нього не бракує, а плантаціями дуба, сосни, ялиці, бука… Та ще чудовим розсадником. Недарма нещодавно на базі Самбірського господарства провели виїзну колегію Львівського обласного управління лісомисливського господарства з участю його керівництва, директорів лісгоспів, науковців з лісотехнічного університету, де обговорювали проблему лісового насінництва та лісокультурного виробництва. Відвідали, звісно, й розсадник у Комарнівському лісництві. Маршрут пролягав дільницею, на якій усі мали змогу оглянути створені лісові культури дуба звичайного, модрини європейської, сосни звичайної та вільхи чорної...

Детальніше:Ростуть на зрубах нові ліси

Ще вчора кожну насінину сіяли вручну"

"...Щоб відтворювати ліси, потрібне якісне насіння, а щоб кардинально розв’язати проблему всихання ялинників у Карпатах, потрібен садивний матеріал із закритою кореневою системою. Новий комплекс, споруджений з ініціативи Львівського управління лісового та мисливського господарства, створив передумови для вирішення обох проблем... " - Богдан Кушнір  для «Голос України».

Детальніше у статті  "Ще вчора кожну насінину сіяли вручну" 

Газета Верховної Ради "Голос України" http://www.golos.com.ua/article/309437

 

Фото Богдана КУШНІРА і Наталі КУЗЬО

http://www.golos.com.ua/article/309437

Сезон білих грибів

  Завдяки дощам, коли вологість в грунті підвищується, а температура понижується, у ліс звідусіль приїжджають грибники, адже саме цей період дуже сприятливий для збирання грибів. Серед різноманіття грибів досвідчені грибники перевагу надають білому грибу, якого в народі називають «панський гриб», завдяки своїм цінним якостям і явно вираженим грибним ароматом. Вітаміни, які знаходяться в білому грибі допомагають зміцнити нігті, волосся і весь організм, захищаючи його від різноманітних вірусів, підвищують гемоглобін. Краще засвоюється білий гриб в сушеному вигляді, але і ніхто не відмовиться зварити смачну «мачанку» на вечерю. Та слід пам’ятати, що вживання  грибів є дуже важкою стравою, тому дітям не рекомендується давати грибні страви.

   Досвідчені грибники добре знають де ростуть білі гриби. А як же з новачками? Усі хвойні, соснові або листяні ліси славляться білими грибами, однак слід збирати гриби в старих місцях, де ростуть багаторічні дерева, адже молоді ліси не багаті на урожай. Найбільше грибів все ж таки в соснових лісах, де вони ростуть родинами, і де не відходячи з одного плідного місця можна зібрати цілий кошик. Часто білі гриби ростуть де найбільше вологи, недалеко від річок чи потічків.

Детальніше:Сезон білих грибів

Замітка для любителів збирати гриби.

   Вересень місяць - самий плідний для грибників період. Гриби – варять, тушать, сушать, заготовляють на зиму. Це продукт харчування який нам подарувала сама природа. Але перш ніж заготовляти гриби на зиму треба бути вкрай обережними, адже серед їстівних грибів може попастися отруйний, який може  призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму можуть викликати токсини, алканоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей роблять висновки щодо цього лише на основі свого гіркого досвіду. Тому лісівники ДП «Самбірський лісгосп» просять громадян прилеглих територій бути дуже обережними при збиранні грибів і дають такі поради:

Детальніше:Замітка для любителів збирати гриби.

ЖИВУТЬ І ПРАЦЮЮТЬ ДЛЯ СТОЛІТЬ

   Першими золотими барвами, щедрими дарами родючої української землі уквітчала цьогорічна осінь професійне свято лісівників - людей, відданих своїй професії та рідній природі, які з чистими помислами приходять працювати до лісу. До числа таких здебільшого належать ті, хто трудиться у державному підприємстві "Самбірський лісгосп", яке упродовж двох десятиліть очолює мудрий, досвідчений керівник (40 років у лісовій галузі), депутат обласної ради кількох попередніх скликань, заслужений лісівник України Ігор Ярема. Цієї неділі лісівники України відзначають своє професійне свято, а це гарна нагода поспілкуватися про проблеми і здобутки.

    - Збереження національного скарбу - лісів наш спільний обов'язок, а не тільки професійний лісників. Як забезпечуєте раціональне використання лісу для потреб людини, щоб зберегти це багатство для наступних поколінь?
   - Ми гідно підійшли до нашого професійного свята: заплатили податки, вчасно виплачуємо зарплату. Як і щороку, посадили 85 гектарів лісових культур, посіяли розсадники. Не втомлюватиму цифрами, але увесь спектр робіт, що належить до нашої господарки, виконали в повному обсязі. У нас трудяться професійні лісівники, з великим досвідом, і відчувають відповідальність в першу чергу перед Богом, а потім - перед людьми, колективом, державою. Маємо чим гордитися, бо нема жодного показника, щоб нас засмучував.

Детальніше:ЖИВУТЬ І ПРАЦЮЮТЬ ДЛЯ СТОЛІТЬ