Державне підприємство

"Самбірське лісове господарство"

Сертифікація лісів

Сертифікація лісів

Інформація для споживачів та зацікавлених сторін

У листопаді  2021 року в ДП «Самбірське лісове господарство» відбувся аудит на незалежну оцінку діяльності підприємства на відповідність зовнішнім стандартам ведення лісового господарства та отримання  відповідного сертифікату FSC®(Forest Stewardship Council® (Лісова Наглядова рада), що проводився компанією SGS.

Від 4 лютого 2022 року ДП «Самбірське лісове господарство» надано сертифікат FSC® (SGS-FM/COC-012024). Серед вигод, які підприємство отримало від сертифікації є:

  • незалежна гарантія для клієнтів - покупців, посередників та інвесторів якості управління лісом;
  • вихід на ринки, які орієнтовані на деревопродукцію з лісів, які належно управляються;
  • демонстрація запровадження найкращої практики ведення лісового господарства;
  • перепустка до елітарного клубу компаній, які об’єднані спільною ідеологією розвитку екологічно чистого виробництва соціально – етичного маркетингу.

ЩО ТАКЕ FSC?

Forest Stewardship Council (FSC, Лісова опікунська рада) – це неурядова некомерційна організація, яка була заснована у 1993 році за ініціативи низки екологічних організацій, лісових компаній, трейдерів та інших зацікавлених сторін, для підтримання екологічно прийнятного, соціально захищеного та водночас економічно вигідного ведення лісового господарства. Організація має на меті запровадження незалежної та добровільної системи сертифікації лісового господарства та деревообробки, що дає змогу покращити управління лісами планети. 

Лісова опікунська рада (FSC®) провела онлайн-тренінг на тему: «Репрезентативні ділянки аборигенних екосистем: визначення та охорона відповідно до FSC® національного стандарту для України».

 Лісова опікунська рада (FSC®) провела онлайн-тренінг на тему: «Репрезентативні ділянки аборигенних екосистем: визначення та охорона відповідно до FSC® національного стандарту для України». До тренінгу долучились працівники 16 підприємств лісового господарства – утримувачів та претендентів на отримання FSC сертифікатів з багатьох регіонів України. Задля кращого занурення в реальні умови практична частина тренінгу була сформована на прикладі ВП НУБіП України “Боярська лісова дослідна станція”.

 Тренінг мав на меті опрацювання вимог критерію 6.5 FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України. Цей критерій стосується визначення лісогосподарством репрезентативних ділянок аборигенних екосистем, а також їх охорони, збереження та посилення їхніх функцій. Власне, під аборигенними системами розглядаються малопорушені господарською діяльністю екосистеми, які збереглися у близькому до природного стані та складаються з типових для цієї природної зони елементів (ландшафт, рослинні та тваринні види). Зокрема, критерій 6.5 FSC національного стандарту стосується того, що підприємство має визначити та охороняти репрезентативні ділянки аборигенних екосистем і/або відновлювати їх до більш природного стану.Підприємство не може здійснювати жодних господарських заходів в межах визначених ділянок, окрім тих, які спрямованих на збереження та посилення функцій репрезентативних ділянок.

Детальніше:Лісова опікунська рада (FSC®) провела онлайн-тренінг на тему: «Репрезентативні ділянки аборигенних...

До відома споживачів та інших зацікавлених сторін

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства доводить до відома споживачів та інших зацікавлених сторін, що з 22.06.2021 року призупинено дію сертифікату SGS-FM/COC-002711 для державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ.

Сертифікат призупинено у зв’язку з порушенням ДП «Славське лісове господарство дії Закону України «Про тваринний світ» (здійснення санітарних рубок у період тиші з 1 квітня до 15 червня).

Обласним управлінням вживаються заходи щодо усунення невідповідностей та якнайшвидшого відновлення дії Сертифікату.

Про відновлення дії сертифікату буде повідомлено всіх зацікавлених сторін.

Зазначаємо, що у зв’язку з призупиненням дії сертифікату SGS-FM/COC-002711 Львівське обласне управління лісового і мисливського господарства, а також підпорядковані йому підприємства не можуть робити жодних сертифікаційних заяв, використовувати логотипи FSC чи продавати продукцію, як сертифіковану упродовж періоду призупинення дії сертифікату.

https://lvivlis.gov.ua/news?id=4712

 

Види рослин та тварин, занесених до Червоної книги

завантажити файл Червонокнижні види рослин та тварин.pdf

Детальніше:Види рослин та тварин, занесених до Червоної книги 

Репрезентативні ділянки, цінні біотопи, червонокнижні види флори і фауни, пам’ятки природи на території ДП «Самбірський лісгосп».

Лісові насадження природно – заповідного фонду лісгоспу займають територію площею 356,6 га.

Територія «Капітула» - розміщена частково в Самбірському районі в басейні ріки Дністер. Переважно заболочена місцевість покрита низькорослою березою, вільхою, місцями смерекою. З трав’яного покрову переважають мохові, на підвищених місцях різнотрав’я. Проростають такі червонокнижні рослини як Зозулині сльози, шафран, підсніжники, лілії, зіновать. На відкритих заболочених місцях часто зустрічаються глибокі водяні колодці покриті зверху мохом. З лісових угідь лісгоспу на території «Капітула» знаходяться лісові масиви Рудківського лісництва (кв.21 – 23,24-26), і Дублянського лісництва (кв.18,19) загальною площею 888,0 га.

Детальніше:Репрезентативні ділянки, цінні біотопи,  червонокнижні види флори і фауни, пам’ятки природи  на...