Завдяки дощам, коли вологість в грунті підвищується, а температура понижується, у ліс звідусіль приїжджають грибники, адже саме цей період дуже сприятливий для збирання грибів. Серед різноманіття грибів досвідчені грибники перевагу надають білому грибу, якого в народі називають «панський гриб», завдяки своїм цінним якостям і явно вираженим грибним ароматом. Вітаміни, які знаходяться в білому грибі допомагають зміцнити нігті, волосся і весь організм, захищаючи його від різноманітних вірусів, підвищують гемоглобін. Краще засвоюється білий гриб в сушеному вигляді, але і ніхто не відмовиться зварити смачну «мачанку» на вечерю. Та слід пам’ятати, що вживання грибів є дуже важкою стравою, тому дітям не рекомендується давати грибні страви.
Досвідчені грибники добре знають де ростуть білі гриби. А як же з новачками? Усі хвойні, соснові або листяні ліси славляться білими грибами, однак слід збирати гриби в старих місцях, де ростуть багаторічні дерева, адже молоді ліси не багаті на урожай. Найбільше грибів все ж таки в соснових лісах, де вони ростуть родинами, і де не відходячи з одного плідного місця можна зібрати цілий кошик. Часто білі гриби ростуть де найбільше вологи, недалеко від річок чи потічків.
Основні тонкощі в збиранні грибів. Збирати гриби краще рано-вранці, коли ще сонце не засліплює, а роса на шапочках грибів легко допомагає знайти їх. Та і стати зранку треба ще й тому, що грибників ой як багато, і ідучи по їх стежках, можна лише натрапляти на зрізані ними грибні ніжки.
Рейдовою бригадою підприємства регулярно проводяться рейди в лісах для запобігання лісопорушенням та контролю за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства України
Підсумовуючи проведену роботу за 9 місяців 2022 року, рейдовою бригадою підприємства проведено 101 рейд, з них 34 рейди проведено в Самбірському лісгоспі, 27 рейдів в лісових масивах Надлісництва Старий Самбір, 40 рейдів - в Надлісництві Турка.
З початку року, виявлено 20 випадків незаконних порубок лісу, загальною кубомасою 52,48 м3 . Сума завданих лісовому господарству шкоди становить 446,1 тис. грн. Накладено штрафів на загальну суму 7650 грн.
Матеріали по п’яти випадках незаконних порубок лісу направлені у районний відділ поліції для розслідування і притягнення винних до відповідальності.
Відділ охорони і захисту відділу ДП "Самбірське ЛГ"
Михайло Залога народився у третій хаті скраю від Комарнівського лісництва, і цей факт відіграв вирішальну роль на його життєвій дорозі, яка незабаром стане за професійною ознакою – лісовою.
У школі вчився старанно, бо знав, що після її закінчення вступатиме у Львові до Лісотехнічного інституту. Після закінчення отримав направлення в Молдавію (нині Республіка Молдова), у лісгосп біля Бендер. Два роки молодий спеціаліст набирався першого практичного досвіду лісового господарювання. Він виявився багатим, оскільки саме лісництво було масштабним – займало 5 тисяч гектарів площі, яку обслуговував численний парк техніки – понад двадцять гусеничних тракторів. Підприємство чимало рубало, але й немало – понад 120 гектарів, – кожного року садило лісу.
Хтозна, може б Михайло Залога й залишився у Молдавії назавжди, пропозиції йому спокусливі надходили навіть з міністерства у Кишиневі, та під час однієї з відпусток на батьківщині спалахнула у молодого лісівника яскрава іскра справжнього кохання до красуні Надійки. Відтоді перебування в чужому краї стало для нього нестерпним.
Це одразу помітили і з якоїсь там спроби, далеко не першої, звісно, дали Михайлові «розрахунок».