Державне підприємство

"Самбірське лісове господарство"

Лісогосподарська діяльність

Зменшення експортних поставок

Держлісгоспи управління вперше за багато років у 2019 році не поставили жодного кубометра дров’яної деревини на експорт, хоча законодавством це не заборонено. Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року в Україні діє 10-тирічний мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених(код 4403 УКТЗЕД), а поставка дров’яної деревини на експорт в круглому виді (код 4401 УКТЗЕД) під дію Закону України №325-VIII від 9 квітня 2015 року не підпадає. Для прикладу , в минулому році лісгоспами  було експортовано 21,2 тис кбм дров’яної деревини; в позаминулому 31,1 тис кбм, а в недалекому 2014 році лісгоспами було експортовано в необробленому виді 156,4 тис кбм дров’яної деревини. На фоні негласної заборони експорту  у 2019 році дров та падінням попиту і цін на деревину та виробів з неї на світових ринках  привели до проблем з реалізацією необробленої деревини в держлісгоспах та економічних втрат. Адже в загальній заготівлі деревини дрова складають половину від всього обсягу. Український ринок цієї кількості дров’яної деревини спожити не може.

Детальніше: Зменшення експортних поставок

Розпочинаємо полювання на зайців

Кожного року значна частина мисливців живе в очікуванні осені. У цю пору року розпочинається таке бажане полювання на зайців, лисицю руду та іншу хутрову звірину. Очікують сезону полювання не тільки мисливці а також їхні вірні чотириногі помічники - мисливські собаки, особливо гончаки.

Полювання на зайців захоплююче і цікаве. Кожний мисливець має змогу випробувати своє вміння вистежувати дичину за їхніми слідами, особливо на снігу, а ще краще на понові, на пороші-це коли на старий сніг випав свіжий сніг і накрив усі старі сліди звірів, а за новими слідами на свіжому снігу мисливці вистежують звірину, «читають сліди». Тут і свої навики показують собаки, які повинні правильно брати слід, іти не «в п’яту» цебто назад, а за ходом звіра і привести свого господаря до нього. Буває деколи собака, особливо молода, може засоромити свого опікуна і вихователя взявши неправильно слід. Ще цікавішими є випадки біля нори лисиці, коли норні собаки вперто не слухають своїх повелителів і не хочуть залазити в нору, щоб вигнати з неї хитрого лиса, як бувалі мисливці казали «красного» звіра і такого бажаного трофея для кожного мисливця. На Львівщині є понад півтори тисячі мисливців, які утримують собак мисливських порід.

Детальніше: Розпочинаємо полювання на зайців

До уваги мисливців! Незабаром - полювання на зайця.

 В мисливських угіддях ДП «Самбірський лісгосп»  з 24 листопада 2019 року по 05 січня 2020 року включно розпочинається полювання на зайців. Полювання проводиться тільки по неділях. Норма відстрілу – 1 заєць на мисливця. На лисицю руду, вовка та єнотовидну собаку денні норми не встановлюються.

 Кожний мисливець на полюванні повинен пам’ятати про дотримання правил техніки безпеки при поводженні зі зброєю, а також про наявність необхідних документів, а саме:

  • посвідчення мисливця;
  • контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання;
  • відстрільна картка користувача мисливських угідь або ліцензія, із зазначенням терміну та місця здійснення полювання;

Детальніше: До уваги мисливців! Незабаром - полювання на зайця. 

Роботи з відведення і таксації лісосік рубок головного користування 2020 року на завершенні