"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісогосподарська діяльність

Сезон полювання 2019-2020 на Львівщині

У Львівському облуправлінні лісового та мисливського господарства 3 квітня відбулася нарада користувачів мисливських угідь області. На порядку денному наради обговорювалось питання конкретних дат та термінів полювання на деякі види мисливських звірів та птахів у сезоні полювання 2019-2020 років на Львівщині. Зважаючи на цьогорічні біофенологічні спостереження та погодні кліматичні умови, абсолютною більшістю користувачів мисливських угідь було прийнято узгоджене рішення, що полювання на водоплавних мисливських птахів (гусей, качок, лисок, тощо) розпочати з 18 години 10 серпня і завершити 23 листопада.

 Беручи до уваги після сезонний облік зайців та зважаючи на значну кількість мисливців області, які полюють на зайців, а також враховуючи пропускну спроможність мисливських угідь, користувачами прийнято рішення, що на зайця русака полювання буде проводитись тільки в польових угіддях, у недільні дні з 24 листопада по 05 січня 2020 року включно.

Детальніше: Сезон полювання 2019-2020 на Львівщині

Мисливці області радились як зберегти і примножити державний мисливський фонд

 26 березня 2019 року в конференц-залі Національного лісотехнічного університету України за участі заступника голови Львівської ОДА Ірини Ярославівни Гримак відбулася розширена нарада користувачів мисливських угідь Львівської області. На нараді розглядалося питання стану та перспектив розвитку мисливського господарства.

    Участь в нараді взяли  керівники, мисливствознавці та єгерська служба усіх користувачів мисливських угідь області, Туниця Юрій Юрійович – академік НАН України, ректор Національного лісотехнічного університету України, Гречаник Руслан Мар’янович – директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Маланич Микола Миколайович – начальник державної екологічної інспекції у Львівській області, Білас Степан Ярославович – голова Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, працівники Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА та Державної екологічної інспекції у Львівській області, директори лісогосподарських підприємств, мисливствознавці лісогосподарських підприємств та районні мисливствознавці лісогосподарських підприємств.

Детальніше: Мисливці області радились як зберегти і примножити державний мисливський фонд

«Вирубуємо ліс на благо людини»

  Останнім  часом у суспільстві шириться інформація про те, ніби то лісівники лише рубають, а не відновлюють ліси. Що така думка хибна – профільні фахівці переконливо доводять нашим читачам на шпальтах газети у публікаціях відповідного спрямування. В інтерв’ю з помічником лісничого Комарнівського лісництва Самбірського лісгоспу Володимиром Совтисом спробуємо розставити акценти на тому, що вирубка лісу – необхідний для забезпечення комфортного життя людини процес.

    - Пане Володимире, з якою метою насамперед вирубується ліс?

    - Ніхто не заперечить того, що людина звикла жити в комфорті. Ми хочемо спати в теплому приміщенні, на екологічно чистих ліжках, зроблених з дерева; ідучи в магазини, стоячи перед вибором, ми замість броньованих дверей чи пластикових вікон звертаємо увагу на дерев’яні. А чому? Тому що деревина – екологічно чистий продукт. І ніхто не задумувався: книги, газети, які ми читаємо, туалетний папір, повсякденні предмети, які ми сприймаємо як належне, – все зроблено з деревини, яку продають лісгоспи на аукціонах. І головне – з метою поліпшення комфорту життя людини,  до якого ми всі так прагнемо.Також забезпечуємо населення дровами. Завдяки реалізованій деревині працюють меблева промисловість, поліграфія, друкуються газети, книги.

     - Чи вирубування деревини є санкціонованим?

Детальніше: «Вирубуємо ліс на благо людини»

На Львівщині порахували звірів.

  Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 03. 01. 2018, № 03-16/30-18, у Львівській області користувачами мисливських угідь було проведено зимовий облік чисельності мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів.

 Станом на 2019 рік у Львівській обласні налічується: зубр 101 голова, лань 98 голів, лось 100 голів, олень європейський 1759 голів, олень плямистий 49 голів, козуля 16294 голови, кабан 3834 голови, заєць русак 47594 голови, білка 6306 голів, ондатра 4826 голів, бобер 2662 голови, лисиця 3022 голови, вовк 163 голови, єнотовидний собака 109 голів, ведмідь 72 голови, норка вільна 20 голів, борсук 1464 голови, видра1240 голів, куниця лісова 3842 голови, куниця кам’яна 30 голів, тхір 1296 голів, кіт лісовий 68 голів, рись 89 голів, горностай 611 голів.

Детальніше: На Львівщині порахували звірів.

Колегія лісівників Львівщини:протипожежний захист лісів та безпечні умови праці

 11 березня у конференц-залі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки. На колегії були присутні члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. Порядок денний роботи колегії включав розгляд наступних питань.

 З інформацією про готовність державних лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2019 року виступив головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Роман Музика. Він повідомив, що не зважаючи на заходи, що вживаються з метою посилення пожежної безпеки, стан протипожежного захисту лісів та виробничих об'єктів потребує повсякденної уваги. Вимагають належного оформлення та благоустрою лісові насадження вздовж автомобільних доріг, навколо міст, населених пунктів, в місцях масового відпочинку громадян, а також очистки від вітровально-буреломної деревини та побутового сміття, поновлення та встановлення аншлагів (бігбордів, постерів) на протипожежну тематику.

Детальніше: Колегія лісівників Львівщини:протипожежний захист лісів та безпечні умови праці