"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісогосподарська діяльність

«Вирубуємо ліс на благо людини»

  Останнім  часом у суспільстві шириться інформація про те, ніби то лісівники лише рубають, а не відновлюють ліси. Що така думка хибна – профільні фахівці переконливо доводять нашим читачам на шпальтах газети у публікаціях відповідного спрямування. В інтерв’ю з помічником лісничого Комарнівського лісництва Самбірського лісгоспу Володимиром Совтисом спробуємо розставити акценти на тому, що вирубка лісу – необхідний для забезпечення комфортного життя людини процес.

    - Пане Володимире, з якою метою насамперед вирубується ліс?

    - Ніхто не заперечить того, що людина звикла жити в комфорті. Ми хочемо спати в теплому приміщенні, на екологічно чистих ліжках, зроблених з дерева; ідучи в магазини, стоячи перед вибором, ми замість броньованих дверей чи пластикових вікон звертаємо увагу на дерев’яні. А чому? Тому що деревина – екологічно чистий продукт. І ніхто не задумувався: книги, газети, які ми читаємо, туалетний папір, повсякденні предмети, які ми сприймаємо як належне, – все зроблено з деревини, яку продають лісгоспи на аукціонах. І головне – з метою поліпшення комфорту життя людини,  до якого ми всі так прагнемо.Також забезпечуємо населення дровами. Завдяки реалізованій деревині працюють меблева промисловість, поліграфія, друкуються газети, книги.

     - Чи вирубування деревини є санкціонованим?

Детальніше: «Вирубуємо ліс на благо людини»

На Львівщині порахували звірів.

  Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 03. 01. 2018, № 03-16/30-18, у Львівській області користувачами мисливських угідь було проведено зимовий облік чисельності мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів.

 Станом на 2019 рік у Львівській обласні налічується: зубр 101 голова, лань 98 голів, лось 100 голів, олень європейський 1759 голів, олень плямистий 49 голів, козуля 16294 голови, кабан 3834 голови, заєць русак 47594 голови, білка 6306 голів, ондатра 4826 голів, бобер 2662 голови, лисиця 3022 голови, вовк 163 голови, єнотовидний собака 109 голів, ведмідь 72 голови, норка вільна 20 голів, борсук 1464 голови, видра1240 голів, куниця лісова 3842 голови, куниця кам’яна 30 голів, тхір 1296 голів, кіт лісовий 68 голів, рись 89 голів, горностай 611 голів.

Детальніше: На Львівщині порахували звірів.

Колегія лісівників Львівщини:протипожежний захист лісів та безпечні умови праці

 11 березня у конференц-залі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки. На колегії були присутні члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. Порядок денний роботи колегії включав розгляд наступних питань.

 З інформацією про готовність державних лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2019 року виступив головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Роман Музика. Він повідомив, що не зважаючи на заходи, що вживаються з метою посилення пожежної безпеки, стан протипожежного захисту лісів та виробничих об'єктів потребує повсякденної уваги. Вимагають належного оформлення та благоустрою лісові насадження вздовж автомобільних доріг, навколо міст, населених пунктів, в місцях масового відпочинку громадян, а також очистки від вітровально-буреломної деревини та побутового сміття, поновлення та встановлення аншлагів (бігбордів, постерів) на протипожежну тематику.

Детальніше: Колегія лісівників Львівщини:протипожежний захист лісів та безпечні умови праці

В області обстежили роботу лісопильних об`єктів

Про сприяння розвитку суб’єктів господарської діяльності деревообробної галузі Львівщини сьогодні повідомив керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

По всіх райдержадміністраціях та міськвиконкомах, де зареєстровані лісопильні об’єкти, видані відповідні розпорядження та були створені комісії з обстеження та легалізації роботи лісопильних об’єктів, в склад яких увійшли представники відповідних державних органів.

   «На Львівщині здійснили 707 обстежень суб’єктів господарювання. Відтак, працюють без зауважень – 319 об’єктів об’єктів, а не здійснюють господарську діяльність – 204 об’єкти. У решти суб’єктів господарювання виявили найбільш розповсюджені недоліки такі як: незареєстровані працівники, неоформлений дозвіл на експлуатацію деревообробного обладнання, відсутність реєстрації підприємницької діяльності, відсутність книги обліку лісопродукції, необхідність упорядкування та обгородження території лісопильних об’єктів, дотримання норм охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, екологічної безпеки», - наголосив Анатолій Дейнека.

Детальніше: В області обстежили роботу лісопильних об`єктів

65 км лісових автомобільних доріг збудували, відремонтували та відновили лісівники Львівщини у минулому році

У 2018 році державні лісогосподарські підприємства області продовжили розпочату ще у 2007 році роботу з будівництва та відновлення лісових доріг за власні кошти підприємств.

В загальному за минулий рік збудовано 24,3 км нових доріг у гірській частині Карпат, з них 12,8 км з твердим покриттям. Ще 41,1 км лісових автомобільних доріг відремонтували та відновили.

Загальний кілометраж будівництва земляного полотна, будівництва доріг з твердим покриттям, відновлення та ремонту доріг у 2018 році становить 65,4 км.

Загалом за 12 років збудовано і відновлено ремонтом 753,5 км доріг:104,4 км за кошти держбюджету;649,1 км за власні кошти підприємств.

Детальніше: 65 км лісових автомобільних доріг збудували, відремонтували та відновили лісівники Львівщини у...