"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісогосподарська діяльність

Від якісного проведення робіт по відведенню лісосік залежить робота підприємства на наступний рік

 Триває гарячий період у лісівників ДП «Самбірський лісгосп» для проведення відводів, адже своєчасне та якісне відведення рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів дає можливість якісно працювати підприємству впродовж наступного року. На сьогоднішній день вже відведено 347 га, з них під рубки головного користування 115 га (20,5 тис. м.куб деревини)

   Відводи лісосік проводиться спеціалістами лісового відділу підприємства, які перед тим, як виїхати в ліс проводять підготовчі роботи: аналізують  лісовпорядні матеріали та інші матеріали обліку лісового фонду підприємства і визначаються з площами, що підлягають під відведення лісу під лісогосподарські заходи. Усі ділянки підлягають детальному аналізу, з метою доцільності проведення того чи іншого лісогосподарського заходу.

Детальніше: Від якісного проведення робіт по відведенню лісосік залежить робота підприємства на наступний рік  

Формування лісів майбутнього

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась робоча нарада головних лісничих державних лісогосподарських підприємств області, на якій розглядалось питання щодо ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва.

В лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ є значний досвід у проведенні вибіркових рубань, зокрема рубок переформування. Перші науково-виробничі стаціонари, які були закладені більше 10 років тому за участі науковців Національного лісотехнічного університету України та спеціалістів управління, показали дуже добрі результати.

Нещодавно делегація спеціалістів управління  та  головних лісничих підприємств відвідали 5 підприємств Німеччини, де ознайомились з проведенням рубок переформування в похідних ялинових та соснових лісах Німеччини.

Детальніше: Формування лісів майбутнього

Як вберегтися від змій!

   «03 червня 2019 року на Львівщині 9-річну дівчинку вкусила змія, дитину госпіталізували в реанімаційне відділення Турківської центральної районної лікарні», тижнем раніше «жительку Стрийського району госпіталізували в Жидачівську центральну районну лікарню через укус змії»,- під такими рядками рясніють заголовки  в засобах масової інформації. І це вже не поодинокі випадки. А що ми знаємо про самих змій, яку небезпеку в собі таять і як вберегтися від них?!

    Всім нам відомо, що змії люблять погрітися на сонці, і їхня активність збільшується вже тоді, коли температура повітря починає перевищувати 10 0 С.

  Для того, щоб уникнути укусу змії потрібно дотримуватися декілька простих правил: пересуватися на природі потрібно спокійно, без різких рухів, мати з собою палицю, якою розгортати рослинність перед собою, одяг вдягати суцільний (тверде взуття, цупкі штани, куртка, кепка).

Детальніше: Як вберегтися від змій!

Чому гинуть українські ліси?

В Україні спостерігається масове всихання більшості лісоутворюючих порід (ялини, ясена, дуба, граба, берези). Cтаном на 01.01.2019 загальна площа всихання лісів становила більше 413 тис. га, з них насаджень сосни звичайної – 222 тис. га, ялини європейської – 27 тис. га, дуба звичайного – 100 тис. га та інших насаджень –  64 тис. гектар.

  У  2009 році в середньому біля 2% площ лісу зазнавали пошкоджень від впливу комплексу негативних чинників навколишнього середовища, а в 2018 році – 5% від всіх площ. Ріст більше, ніж у 2,5 рази.

   Найбільш занепокоєння викликає стан соснових насаджень, де ситуація стала катастрофічною і за останні роки цей процес набуває рис глобального характеру.

Вивчають проблематику  та здійснюють свої дослідження  львівські науковці, викладачі  Національного  лісотехнічного університету України.

Детальніше: Чому гинуть українські ліси?

Ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва в лісах Львівського ОУЛМГ

   З метою ознайомлення із станом проведення рубок переформування на підприємствах відбулась виїзна колегія Львівського ОУЛМГ на базі ДП «Стрийське лісове господарство».

 Колегія відбулась за участі завідувача кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України Криницького Г.Т. - наукового куратора  проведення рубок переформування у Львівській області.

У своєму виступі доктор біологічних наук, проф. НЛТУ України Криницький Г.Т. розповів про перспективи ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва, оскільки це є вимогою часу. Використання у лісогосподарській практиці вибіркових і поступових систем рубань лісу із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої біологічної стійкості та посиленню захисних властивостей, забезпечує безперервне лісокористування, а також перехід в управлінні лісами на засади сталого розвитку.

Детальніше: Ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва в лісах Львівського...