"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісогосподарська діяльність

65 км лісових автомобільних доріг збудували, відремонтували та відновили лісівники Львівщини у минулому році

У 2018 році державні лісогосподарські підприємства області продовжили розпочату ще у 2007 році роботу з будівництва та відновлення лісових доріг за власні кошти підприємств.

В загальному за минулий рік збудовано 24,3 км нових доріг у гірській частині Карпат, з них 12,8 км з твердим покриттям. Ще 41,1 км лісових автомобільних доріг відремонтували та відновили.

Загальний кілометраж будівництва земляного полотна, будівництва доріг з твердим покриттям, відновлення та ремонту доріг у 2018 році становить 65,4 км.

Загалом за 12 років збудовано і відновлено ремонтом 753,5 км доріг:104,4 км за кошти держбюджету;649,1 км за власні кошти підприємств.

Детальніше: 65 км лісових автомобільних доріг збудували, відремонтували та відновили лісівники Львівщини у...

«Ліс – мов людина: приходить вік, і з ним треба прощатися»

  З Михайлом Сеньківим, зразковим майстром лісу на теренах Комарнівського лісництва Самбірського лісгоспу, можна годинами розмовляти про його дітище. Лісу, його мальовничій флорі та довірливій фауні, наш краянин (родом з села Піддолини, що згодом злилися з Новим Селом) присвятив себе ще змалечку. Адже й дня не обходився без цієї п’янкої атмосфери, в яку кожної вільної хвилини «пірнав» із батьком, також лісівником. Із 40 років загального лісового стажу перших 10, власне, і пропрацював з татом, Степаном Михайловичем, який ревно обслуговував величезний розсадник – берізник, розташований на комарнівських угіддях. Розпочинав його закладати з «нуля». Світлої пам’яті С.Сеньків був свого часу й першим вчителем нинішнього головного господаря лісу Михайла Залоги. Лісничий з теплом і любов’ю згадує свого наставника, досвідченого старшого колегу. «Усе життя віддав лісу, в якому проводив час з 8-ї ранку до 8-ї вечора. Жодних статків не мав, та володів основним багатством людини – добром і любов’ю до всього сущого на землі», – так щиро про главу лісової династії Сеньківих сказав М.Залога.

  Михайло Сеньків, який порівняно нещодавно розміняв сьомий десяток літ, доглядає 624 гектари комарнівського лісу, що межує з Миколаївським районом. Мешкає зі сім’єю у будинку в Колодрубах, де проходить лісовий кордон. Всі разом і охороняють ліс. Дружина до пенсії працювала лісокультурницею – висаджувала й доглядала лісові культури. Обидва сини також обрали цю професійну нішу, закінчивши Львівський національний лісотехнічний університет. Один з них невдовзі, мабуть, піде по батьківській та дідовій стежині. На угіддях М.Сеньківа – повний порядок, немає крадіжок деревини, – так високо охарактеризував господарку героя цієї публікації М.Залога. Майстер лісу, маючи у своєму розпоряджененні двох працівників, організовує на довірених угіддях усі поточні роботи з лісовирощування. Зокрема – посадку дерев і догляд за ними, викошування лісових культур, аби не допустити заростання та захаращення лісу, а також всихання дерев. Та основна місія – охорона лісу від самовільних порубок, шкідників-комах, браконьєрів, паліїв. «У спеку нерідко, – бідкався лісівник, – люди палять трави біля лісу. Зараз уже менше, бо почали орати занедбані землі. А колись вогонь із запалених трав добирався до лісу, який дуже швидко займався. Навіть в неділю викликали пожежників та разом із ними гасили вогонь. Бо самотужки дати раду не могли…

Детальніше:  «Ліс – мов людина: приходить вік, і з ним треба прощатися»

Вирубка лісу – необхідний процес забезпечення благ людини

Людина привикла жити в комфорті. Це ніхто і не заперечує. Ми хочемо спати в теплому приміщенні, спати на екологічно чистих ліжках, зроблених з дерева, ідучи в магазини, стоячи перед вибором, ми замість броньованих дверей звертаємо увагу на дерев’яні двері, на дерев’яні столи і так далі . А чому? Тому, що деревина - екологічно чистий  продукт. А ніхто не задумувався, книги які ми читаємо, газети, той же туалетний папір, повсякденні предмети, які ми сприймаємо як належне, все зроблено з тої самої деревини, яку продають лісгоспи. То як же бути?

Вирубка лісу необхідний процес, потрібний для забезпечення комфортного життя людини. Деревина яку продають лісгоспи на аукціонах робиться з метою покращення комфортного життя людини, до якого ми всі так прагнемо. Лісгоспи забезпечують суспільство деревиною, забезпечують населення дровами. Завдяки проданій деревині працюють меблева промисловість, поліграфія, друкуються газети, книги.

 Всі рубки проводяться легально, згідно лісорубних квитків. Згодом заготовлена лісопродукція реалізується на аукціонних торгах, згідно лотів. Вся заготівля і вивезення деревини проводиться через програму електронного обліку деревини, вся лісопродукція, яка транспортується має прикріплені чипи, по яких можна відслідкувати легальність заготовленої продукції.

  Так, в Самбірському лісгоспі з початку року для потреб внутрішнього ринку реалізовано більше 27 тисяч кубометрів необробленої деревини. На експорт поставлено 1,5 тисяч кубометрів дров паливних. Загалом лісгоспом реалізовано лісопродукції на 38.2 мільйона гривень.

Детальніше:  Вирубка лісу – необхідний процес забезпечення благ людини

Ростуть на зрубах нові ліси

 

Три директори найкращих лісових господарств області — Самбірського Ігор Ярема, Бродівського Орест Ониськів та Золочівського Руслан Круть — збираються разом не так часто, хіба що на семінарах чи виробничих нарадах. І тоді досвідченим фахівцям є про що побалакати, бо всі вони, як мовиться, «зуби з’їли» на лісових проблемах.

  СКАЖІМО, Ігор Ярема свій трудовий шлях після закінчення Львівської лісотехніки у 1976 році почав із посади старшого техніка-лісівника, пропрацював у Крукеницькому лісництві майже півтора десятка літ, згодом очолював Старосамбірське лісомисливське господарство, а в грудні виповниться рівно 20 років, як стоїть біля керма Самбірського лісового господарства. Заслужений лісівник України хвалиться не нагородами, яких у нього не бракує, а плантаціями дуба, сосни, ялиці, бука… Та ще чудовим розсадником. Недарма нещодавно на базі Самбірського господарства провели виїзну колегію Львівського обласного управління лісомисливського господарства з участю його керівництва, директорів лісгоспів, науковців з лісотехнічного університету, де обговорювали проблему лісового насінництва та лісокультурного виробництва. Відвідали, звісно, й розсадник у Комарнівському лісництві. Маршрут пролягав дільницею, на якій усі мали змогу оглянути створені лісові культури дуба звичайного, модрини європейської, сосни звичайної та вільхи чорної...

Детальніше: Ростуть на зрубах нові ліси

Ще вчора кожну насінину сіяли вручну"

"...Щоб відтворювати ліси, потрібне якісне насіння, а щоб кардинально розв’язати проблему всихання ялинників у Карпатах, потрібен садивний матеріал із закритою кореневою системою. Новий комплекс, споруджений з ініціативи Львівського управління лісового та мисливського господарства, створив передумови для вирішення обох проблем... " - Богдан Кушнір  для «Голос України».

Детальніше у статті  "Ще вчора кожну насінину сіяли вручну" 

Газета Верховної Ради "Голос України" http://www.golos.com.ua/article/309437

 

Фото Богдана КУШНІРА і Наталі КУЗЬО

http://www.golos.com.ua/article/309437