"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісогосподарська діяльність

Лісівники Львівщини для лісу, для людей

   Праця лісівників спрямована на вирощування лісів майбутнього, а ліс як відомо починається з насінини. Для заготівлі якісного насіння, якого лісівники Львівщини щорічно заготовляють біля 40 тон, на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства функціонують 25 клонових та 60 родинних плантацій.

 Лісонасіннєва сировина потребує якісної переробки. Для цього на Львівщині працює лісонасіннєвий цех по переробці та зберіганні насіння, який щороку переробляє від 50 до 150 тон шишки хвойних порід (сосна, ялиця, ялина, модрина).

 На завершенні роботи по створенні унікального в Україні сучасного розсадницького комплексу із вирощування сіянців із закритою кореневою системою у державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр.

Детальніше: Лісівники Львівщини для лісу, для людей

Чому перед полюванням говорять «Ні пуху ні пера»?

Це висловлювання появилось серед мисливців і було утворенене на забобонному уявленні про те, що при прямому побажанні (і пуху, і пера) результати полювання можна «наврочити». Перо в мові мисливців означає «птах», «пух» - звірі. 

У давні часи мисливець, який відправлявся на полювання, отримував це напуття, на що здобувач зазвичай відповідав у такому ж дусі: «До біса!». І обидва були впевнені, що злі духи, незримо присутні при цьому діалозі, задовольняться і відстануть, та не будуть робити підступів під час полювання. Ось таке побажання удачі у своєрідній формі.

 Боятися наврочити люди не перестали і досі. Отож: «Ні пуху ні пера»!

З відкриттям полювання на пернатих!