"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

«Вирубуємо ліс на благо людини»

  Останнім  часом у суспільстві шириться інформація про те, ніби то лісівники лише рубають, а не відновлюють ліси. Що така думка хибна – профільні фахівці переконливо доводять нашим читачам на шпальтах газети у публікаціях відповідного спрямування. В інтерв’ю з помічником лісничого Комарнівського лісництва Самбірського лісгоспу Володимиром Совтисом спробуємо розставити акценти на тому, що вирубка лісу – необхідний для забезпечення комфортного життя людини процес.

    - Пане Володимире, з якою метою насамперед вирубується ліс?

    - Ніхто не заперечить того, що людина звикла жити в комфорті. Ми хочемо спати в теплому приміщенні, на екологічно чистих ліжках, зроблених з дерева; ідучи в магазини, стоячи перед вибором, ми замість броньованих дверей чи пластикових вікон звертаємо увагу на дерев’яні. А чому? Тому що деревина – екологічно чистий продукт. І ніхто не задумувався: книги, газети, які ми читаємо, туалетний папір, повсякденні предмети, які ми сприймаємо як належне, – все зроблено з деревини, яку продають лісгоспи на аукціонах. І головне – з метою поліпшення комфорту життя людини,  до якого ми всі так прагнемо.Також забезпечуємо населення дровами. Завдяки реалізованій деревині працюють меблева промисловість, поліграфія, друкуються газети, книги.

     - Чи вирубування деревини є санкціонованим?

    - Всі рубки проводяться легально, згідно лісорубних квитків. Згодом заготовлена лісопродукція реалізується на аукціонних торгах, згідно лотів. Заготівля і вивезення деревини проводяться через програму електронного обліку. Вся лісопродукція, яка транспортується, має прикріплені чипи, за якими можна відстежувати легальність заготовленої продукції. В Самбірському лісгоспі з 2018 року для потреб внутрішнього ринку реалізовано  понад  27  тисяч кубометрів необробленої деревини.  Загалом лісгоспом реалізовано лісопродукції на 38,2 мільйона гривень. Всім відоме поняття «незаконна та самовільна рубка». Це випадки порушень, вчинені населенням, однією людиною чи групою осіб.  Їх виявляє державна лісова охорона підприємства, проводячи рейди в лісі і штрафуючи людей, які нелегально заготовили собі дрова для опалення чи лісопродукцію для власних потреб. Такі дії протизаконні, на винних складають протоколи, накладають грошові стягнення. За 10 місяців  2018 р. частка виявлених самовільних порубок у Самбірському лісгоспі становить 83 відсотки.

    - Яких зусиль необхідно докласти, щоб виріс здоровий ліс?

  - Потрібні заходи, які лісівники здійснюють протягом року. Це і санітарні рубки (зрізаємо дерева, пошкоджені хворобами і шкідниками)  і рубки догляду (освітлення, прочищення, проріджування). Це робиться для того, щоб дати можливість молодим деревцям основних порід (дуба звичайного, ялиці, бука, сосни) укріпитися і вирости гарними та здоровими. На ділянках, де були зрізані дерева, лісівники проводять посадку  молодих саджанців. Щоб виріс здоровий саджанець, перевіряється кожна насінина. Це дуже клопіткий процес, який потребує щоденної праці лісівників.

 

Інна ХОРОЗ.

Часопис Городоччини «Народна думка» № 10 (2169) від 08.03.2019 р.