"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Лісокультурна діяльність

На Львівщині відбулось засідання Лісокультурної ради з розгляду проектів лісових культур і природнього поновлення на 2019 рік

19 лютого 2019 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання «Лісокультурної ради Львівського ОУЛМГ» на якому розглянуто проекти лісових культур та природнього поновлення на 2019 рік. Вже не один рік проекти лісових культур та природнього поновлення лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ розглядає та рецензує Лісокультурна рада.  До складу лісокультурної Ради входять науковці  Національного лісотехнічного університету України проф. Гузь М.М., та проф. Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі, спеціалісти лісових культур державних лісогосподарських підприємств та головні спеціалісти відділу лісового господарства управління.

Відкрив засідання Лісокультурної ради начальник Львівського ОУЛМГ А. М. Дейнека, який звернувся до науковців та членів Лісокультурної ради щодо ретельного рецензування проектів лісових культур та природнього поновлення на 2019 рік, оскільки процес вирощування лісів триває до 80 – 100 років і від правильного підбору деревних порід та схеми садіння залежить їх якість та продуктивність. При створенні насаджень важливим питанням є наявність якісного насіння та садивного матеріалу. З цією метою у поточному році спільно із науковцями Національного лісотехнічного університету України заплановано провести інвентаризацію об’єктів постійної лісонасіннєвої бази.

Детальніше: На Львівщині відбулось засідання Лісокультурної ради з розгляду           проектів лісових культур...

Від теорії до практики.

Студенти 2-го курсу Львівського лісотехнічного університету під керівництвом досвідченого професора, завідувача кафедри лісових культур і лісової селекції при університеті Гузя Миколи Михайловича відвідали  лісонасіннєві ділянки  модрини європейської Комарнівського лісорозсадника Самбірського лісгоспу.

    Щороку, працівники лісництва в цей період заготовляють шишки модрини європейської. Цього року на допомогу приїхали молоді завзяті хлопці, щоб дізнатися про нові аспекти  майбутньої професії, та здобути корисні практичні знання, які стануть їм в нагоді в подальшому навчанні. Було зібрано 180 кг, а це 10 мішків шишки модрини європейської.

Детальніше: Від теорії до практики.

Акція «Посади дерево миру»

  6 листопада 2018 року в Україні стартував осінній етап Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру». Участь у цій акції взяли учні старших класів Рудківської СЗШ І-ІІІ ступенів імені В. Жеребного  разом з вчителями Оксаною Пацулою  та Галиною Мандрик

  Мета акції – привернення уваги українців до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму.

      В рамках акції на території Рудківської школи була висаджена алея туй.

   Висадка Алеї Миру – це унікальна можливість для кожного українця долучитися до озеленення в різних куточках нашої країни та порятунку природи.

   Адміністрація школи дякує лісничому Рудківського лісництва Самбірського лісгоспу Юрію Кульчицькому за надану допомогу.

 

 

 

   

Прес-служба ДП "Самбірський лісгосп"

 

Стежками Рудківського Дендрологічного парку

 Екскурсію до Рудківського Дендрологічного парку здійснили учні опорного закладу «Рудківська СЗШ I-III ступенів імені Володимира Жеребного».

    Уроки знань провели педагоги  школи - вчитель біології  Оксана Пацула  з учнями 5 класу  та Галина Мандрик з своїм 7 класом.

 Учні мали нагоду вивчати явища природи, їх різноманітність і захоплюватися красою парку. Такі уроки доповнюють знання учнів, розвивають їх творчі здібності, вміння працювати в колективі.

    Слід зауважити, що учні старших класів даної школи, які відвідують Рудківське шкільне лісництво «Росточок», чи як вони себе називають «лісові рейнджери»  беруть активну участь у щорічних весняних Акціях підприємства з посадки молодих саджанців,  «За чисте довкілля», приймають участь в обласних конкурсах.

Детальніше: Стежками Рудківського Дендрологічного парку

Значення лісового насінництва та лісокультурного виробництва для ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва

   В умовах змін клімату спостерігається масове всихання лісів. З огляду на це, завданням лісівників є формування змішаних, різновікових, біологічно-стійких деревостанів. Це можливо забезпечити шляхом вирощування якісного садивного матеріалу з покращеними генетичними властивостями, оскільки ліс починається з насінини.

  З метою оцінки  стану лісовідновлення та якості об’єктів постійної лісонасіннєвої бази у Львівському обласному управлінні відбулась виїзна колегія на базі ДП «Самбірське лісове господарство». В колегії прийняли участь органи державної влади Городоцького та Самбірського району, науковці Національного лісотехнічного університету України, Львівської насіннєвої лабораторії, голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас, директори державних лісогосподарських підприємств області та представники  засобів масової інформації.

   На даний час лісові генетичні ресурси на території Львівського ОУЛМГ включають в себе генетичні резервати загальною площею 3552,9 га, плюсові насадження на площі 160,1 га,  лісонасіннєві плантації площею 59,8 га, постійні лісонасіннєві ділянки площею 1066 га,  491 плюсових дерева і 63,9 га клонових лісонасінних плантацій (модрини європейської, сосни звичайної, ялини європейської,  ялиці білої та дуба звичайного).

Детальніше: Значення лісового насінництва та лісокультурного виробництва для ведення лісового господарства на...