"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Охорона та захист лісів

Проведення підготовчих заходів до пожежонебезпечного періоду.

  З метою підготовки до пожежонебезпечного періоду 2019 року на територіях лісових масивів ДП «Самбірський лісгосп» проводяться профілактичні та попереджувальні заходи.

  На підприємстві створений план заходів по підготовці до пожежонебезпечного періоду, згідно якого проведений інструктаж всіх працівників по правилах пожежної безпеки в лісах та проведено навчання з працівниками державної лісової охорони, зокрема членами ДПД (добровільних пожежних дружин) по способах та методах гасіння лісових пожеж, недопущення лісових пожеж.  В підрозділах лісгоспу проводиться огляд готовності протипожежної техніки та інвентаря.

   Розглянувши на засіданні технічної ради 06 березня 2019 року наслідки пожежонебезпечного періоду 2018 року, можна відмітити що неабияка роль по профілактиці та охороні лісів від пожеж належить масово-роз’яснювальній роботі серед населення.

  На сьогоднішній день посилена увага приділяється проведенню масово-роз’яснювальної профілактичної роботи серед громадян населених пунктів, в школах, в сільрадах, а також розміщенню статей в засобах масової інформації.  

   Вже сьогодні існує загроза виникненню лісових пожеж. Особливо велику шкоду наносять громадяни котрі беруться за випалювання сухої трави на своїх ділянках, котрі знаходяться поблизу лісу. Доречним буде також нагадати і про відповідальність за незаконні випали. Самовільне випалювання рослинності та її залишків карається згідно ст..77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

Кирилич Я.О., інженер з ОЗЛ ДП «Самбірський лісгосп»