"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Державні програми

Президент України підписав Указ щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів

  9 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський з метою збереження лісів та забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, протидії незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів».

  В Указ, зокрема, надано доручення Кабінету Міністрів України підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект, в якому передбачити:

  - запровадження порядку реалізації деревини на конкурсних засадах;

 - створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини;

Детальніше: Президент України підписав Указ щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів

Мораторій на експорт деревини не досяг тієї мети, для якої вводився, - Олексій Гончарук

 

 

  Заступник керівника Офісу Президента України з економічних питань Олексій Гончарук упевнений, що мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених неефективний і його слід переглянути. Про це він заявив на брифінгу, передають «Українські Новини».

  «Ідеологія введення мораторію на експорт деревини була в тому, щоб зупинити незаконну рубку. Очевидно, що цього не відбулося. Це означає, що цей захід не досяг тієї мети, для якої вводився», - сказав Гончарук.

  Він також нагадав, що Європейський Союз вважає, що введенням мораторію Україна порушила положення Угоди про асоціацію.

Детальніше: Мораторій на експорт деревини не досяг тієї мети, для якої вводився, - Олексій Гончарук 

Президент зобов’язав підприємства Міноборони до 1 листопада перейти на електронний облік деревини

   9 липня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про додаткові заходи щодо раціонального використання лісових ресурсів та удосконалення системи управління лісовою галуззю», що спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини. Про це під час брифінгу повідомив заступник керівника Офісу Президента України Олексій Гончарук.

  За його словами, близько 30% деревини перебуває в тіньовому обігу і щороку держава отримує до 2 млрд грн збитків. Крім того, обсяг незаконної вирубки лише торік сягнув в Україні 17,7 тис. кубічних метрів.

  Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що після вирубки будь-яка деревина має чіпуватисята позначатися індивідуальним номером. В іншому разі вона вважається нелегальною та вилучається.

  «У нас є частина лісгоспів, яка працює поза цією системою. Наприклад, коли ловиш лісовоз на дорозі, з’явиться людина, яка скаже, що її випадок – це виняток, і це дає можливість відкупитися. Наше завдання, щоб подолати незаконні вирубки, – це, перш за все, впровадити централізовану систему обліку деревини», – сказав Олексій Гончарук.

Детальніше: Президент зобов’язав підприємства Міноборони до 1 листопада перейти на електронний облік деревини

Внесок лісового господарства України щодо запобігання зміни клімату має бути визначений згідно з вимогами Паризької угоди

Україна є стороною Паризької угоди, підготовленої в межах Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН) з метою регулювання заходів зі зменшення викидів парникових газів (ПГ), починаючи з 2020 р. Вона має замінити Кіотський протокол і підсилити впровадження РКЗК ООН шляхом:

- утримання зростання середньої світової температури на рівні значно нижче +2 °C від до індустріальних рівнів та спрямовування зусиль на обмеження зростання температури до +1,5 °C від до індустріальних рівнів, оскільки це значно зменшить ризики зміни клімату;

- збільшення здатності адаптуватися до негативних впливів зміни клімату, підтримки протидій змінам клімату, забезпечення низьковуглецевого розвитку;

- гармонізації фінансових потоків з пріоритетами низьковуглецевого розвитку та протидій змінам клімату.

Повноважні українські представники підписали Паризьку угоду 22 квітня 2016 року в м. Нью-Йорк, Верховна Рада України її ратифікувала 14 липня 2016 року, а 1 серпня 2016 року Президентом України підписаний закон «Про ратифікацію Паризької угоди».

Детальніше: Внесок лісового господарства України щодо запобігання зміни клімату має бути визначений згідно з...

На колегії Держлісагентства обговорили шляхи вирішення проблеми з подвійним оподаткуванням, яке призведе до банкрутства лісової галузі

    Вчора під час засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України розглянуто питання стосовно нещодавно введеного нового податку на всі лісові землі, а власне запровадженням подвійного оподаткування лісової галузі.

  Як повідомила заступник начальника Управління стратегії та економічного розвитку Держлісагентства Валентина Уварова, Верховною Радою України було прийнято Закон України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності з 15.08.2018 року.

   Поява відповідної зміни стала можливою внаслідок порушення регламентних норм, коли між першим та другим читанням була внесена правка, яка жодним чином не кореспондується з положеннями законопроекту, що були ухвалені в першому читанні.

   «Пунктом 7 розділу ІІ цього Закону внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема у пункті 273.1 статті 273 зазначено, що податок на лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством. Тобто, до змін податок за лісові землі справлявся як складова рентної плати, то після змін податок за лісові землі складається із земельного податку та рентної плати (причому порядку взаємозаліку не передбачено)», - повідомила вона.

Детальніше: На колегії Держлісагентства обговорили шляхи вирішення проблеми з подвійним оподаткуванням, яке...