Державне підприємство

"Самбірське лісове господарство"

Локальні (малі) програми

У парламентському екологічному Комітеті обговорили питання мисливства

Держлісагентство посилить залучення громадськості до проведення обліку чисельності тварин. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час круглого столу у Верховній Раді України, який відбувся 14 лютого.

Захід був організований Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо обговорення проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду) (реєстр. № 2448).

Детальніше: У парламентському екологічному Комітеті обговорили питання мисливства

Рентна плата для лісової галузі буде зрозумілою та прозорою - Парламент ухвалив відповідні зміни

  Відповідно до податкового законодавства встановлена рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (ст. 256 Податкового кодексу України).

  Рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

  Яка ситуація на сьогодні?

  Зараз діє досить складний механізм, який ускладнює адміністрування рентної плати. Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу.

  На сьогодні ж в Україні набула європейська практика, за якою деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом.

Детальніше: Рентна плата для лісової галузі буде зрозумілою та прозорою - Парламент ухвалив відповідні зміни

Голова Держлісагентства розповів про концепцію змін у лісовій галузі