"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Планові програми

Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику

https://www.youtube.com/watch?v=Tu44qUruMTk

 

Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику (ВІДЕО)

   11 вересня відбувся круглий стіл у Національному університеті біоресурсів та природокористування на тему «Лісова політика України: першочергові завдання».

  «На чому базується проект Національної лісової політики, розроблений науковцями? На концепції сталого розвитку, на засадах зеленої економіки. Вона враховує європейські екологічні пріоритети, стратегічні пріоритети щодо захисту клімату в рамках глобальної екологічної угоди. Проект складається із 7 основних розділів, але основне – держава повинна керувати лісами незалежно від форм власності. Згідно з концепцією, стале ведення лісового господарства повинно бути наближене до природи лісівництва і держава повинна це забезпечувати. Але дуже хотілося, щоб та частка комунальних лісів також регулювалася територіальними громадами. А передавати державні ліси, особливо малолітні, які в країні становлять 15,9%, у будь-яку власність є недоцільним. Між тим, Україна має всі можливості і для цього є потужності для створення нових лісів. За оцінками фахівців, ми в змозі створити 3–3,5 млн га нових лісів. Для цього потрібна політична воля і землі під залісення», - директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП, доктор с/г наук, професор, академік Лісівничої академії наук Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику.

   Дивіться відео ТУТ.

  Текст законопроекту: https://bit.ly/2lKeKYg

 

Реформування, фінансування, інвентаризація, ринок деревини: про що говорив Володимир Бондар на круглому столі «Лісова політика України: першочергові завдання»

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час круглого столу у Національному університеті біоресурсів та природокористування на тему «Лісова політика України: першочергові завдання» (11.09.2019) розповів про:

- необхідність прийняття закону про Національну лісову політику, необхідні кроки в управлінській реформі та унормування статусу державної лісової охорони. Дивіться відео ТУТ

- необхідність бюджетного фінансування та створення Фонду розвитку лісового господарства. Дивіться відео ТУТ

- ринок деревини та мораторій. Дивіться відео ТУТ

- національну лісову інвентаризацію. Дивіться відео ТУТ

 

Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей

   11 вересня 2019 року відбудеться круглий стіл «Лісова політика України: першочергові завдання».

 Захід організовано Держлісагентством за сприяння німецько-українського агрополітичного діалогу та Товариства лісівників України. У рамках заходу планується обговорення законодавчих проблем лісового та мисливського господарства, які потребують термінового вирішення.

   Частина законопроектів опрацьована експертами Товариства лісівників України та Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь і у новій редакції запропонована для обговорення.

  Особлива увага приділяється:

Детальніше: Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення...

На Львівщині триває робота щодо впорядкування вирубки лісів

За перше півріччя цього року лісівники Львівщини зафіксували 474 кубометрів незаконних рубок в лісах державних підприємств, що становить 0,1% від загального обсягу рубок.

Про це сьогодні, 30 липня, під час апаратної наради повідомив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

Відтак, на тлі України, де зафіксовано більше 74 тисяч метрів кубічних незаконних рубок, Львівська область покриває 0,6%.

«Стверджувати, що на Львівщині є масові незаконні рубки, - некоректно. Мінімізувати рівень незаконних рубок вдалось, починаючи із 2016 року, завдяки співпраці зі всіма дотичними службами та завдяки впровадженню системних заходів», - зазначив Анатолій Дейнека.

Детальніше: На Львівщині триває робота щодо впорядкування вирубки лісів