"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Комунікація з громадськістю

У Львівському ОУЛМГ презентували серію інформаційних листків «Правда про ліс»

Громадська ініціатива «Друзі лісу» ТОВ «РГ «Деревообробник» за підтримки Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства і Товариства лісівників України розпочала випуск серії інформаційних листків «Правда про ліс». У цих інформаційних бюлетнях можна знайти відповіді на ключові питання про лісовий сектор, які турбують суспільство.

Вийшов друком перший випуск із серії, його тема «Функції лісу та лісівників» і 19 лютого інформаційний буклет презентували для відповідальних за зв’язки з громадськістю та ЗМІ держлісгоспів Львівщини.

У інформаційному листку доступно і просто висвітлена тема функціонування лісу, описані основні функції лісу, їхній вплив на життя людей і довкілля, а також роль лісівників у функціонуванні лісу. Автор ідеї інформаційних листків «Правда про ліс», головний редактор газети «Деревообробник» Василь Масюк зазначив, що мета видання таких бюлетенів – дати суспільству об’єктивну, вичерпну та актуальну інформацію про лісовий сектор України, щоб люди краще розуміли його функціонування та важливість лісу для життя людини.

Детальніше: У Львівському ОУЛМГ презентували серію інформаційних листків «Правда про ліс»

Плани взаємодії з громадськістю у 2019 році по ДП "Самбірський лісгосп"

Орієнтовний план заходів щодо роботи з громадськістю у 2019 році

http://sambirlis.lviv.ua/images/stories/2019/plangromzah19.pdf

План проведення консультацій з громадськістю з актуальних питань лісової галузі на 2019 рік

http://sambirlis.lviv.ua/images/stories/2019/konsgrom19.pdf

 

Василяк О.С, відповідальна по ЗМІ

В Україні впроваджені нові стандарти на деревину.

  Львівське ОУЛМГ повідомляє  , що згідно  Постанови Кабінету Міністрів України №695 від 09.12.2014 року і відповідного  наказу  державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 184 від 14.12.2015 року та наказу ДП «УкрНДНЦ» №433 від 20.12.2016 року на території України скасовуються всі нормативні документи (ГОСТи, ДСТУ,ТТУ тощо), розроблені до 1992 року.

  Згідно вищезазначених документів, з 01.01.2019 року  втрачають чинність всі нормативні документи з визначення розмірно-якісних характеристик та визначення об’єму лісоматеріалів для всіх лісогосподарських  підприємств (лісокористувачів) та підприємств , незалежно від форм власності , що здійснюють свою діяльність в сфері придбання , обліку та переробки деревини.

   На даний час органами стандартизації, сертифікації , метрології та якості на всі основні породи необробленої та обробленої деревини  розроблені нові стандарти (ДСТУ), які гармонізовані з європейськими. В грудні місяці 2018 року аукціонні торги  з продажу необробленої деревини у Львівській області держлісгоспи   провели уже  згідно нових стандартів. Відповідно відпуск будь-якої  деревини всі лісокористувачі з 01.01.2019 року зобов’язані здійснювати виключно  на основі нововведених  стандартів.

Детальніше: В Україні впроваджені нові стандарти на деревину.

Проведена робота з громадськістю та ЗМІ за 2018 рік

 ДП «Самбірський лісгосп» при взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечує прозорість та відкритість діяльності підприємства, висвітлення основних робочих аспектів роботи.

 На виконання рішення Львівської обласної ради від 16 лютого 2016 року № 77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» вся основна інформація, що стосується діяльності підприємства розміщена  і оновлюється на сайті підприємства в рубриці «Механізми громадського контролю».       http://sambirlis.lviv.ua/publichnist/mekhanizmy-kontroliu.html

  За 2018 рік на сайті підприємства та в мережі Фейсбук було розміщено 340 статей, опубліковано 21 інформацію в районних і місцевих газетах, проведено 7 виступів на радіо. Для засобів масової інформації було проведено 7 зустрічей з актуальних питань підприємства, зокрема по темах: основні досягнення підприємства, плани та шляхи вирішення проблем в лісовому господарстві, обговорення закону подвійного оподаткування земель лісового господарства, проблеми всихання соснових насаджень та шляхи їх вирішення, проведення лісокультурних заходів по підприємству.

Детальніше: Проведена робота з громадськістю  та ЗМІ за 2018 рік

Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI

   Міжнародний акредитаційний сервіс (Accreditation Services International) ASI, провів перевірку діяльності аудиторських компаній, які надають сертифікати FSC, зокрема перевірили державні лісогосподарські підприємства Львівщини які володіють таким сертифікатом. Причиною перевірки послужив звіт британської організації «Еарсайт», про фальшивість тверджень якого неодноразово писала українська преса та говорили фахівці і активісти.

 Ключові висновки ASI стосовно сертифікованих лісів, які перебувають в компетенції Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства такі:

- ASI не було виявлено доказів, які б підтвердили теорію щодо використання санітарних рубок для незаконного видалення здорових дерев.

- Спостереження ASI підтверджують твердження FSC Україна, що фактори, такі як зміни клімату, можуть викликати серйозні лісопатологічні проблеми в Україні, це явище задокументовано на інших територіях в усьому світі.

  - Загалом є розуміння того, що санітарні рубки можуть бути використані у деяких випадках як привід для вирубки здорових дерев. І це відбувається у багатьох регіонах світу, де санітарний стан лісів перебуває під тиском кліматичних змін.

     Повний текст звіту ASI українською мовою розміщений на сайті FSC Україна. Пропонуємо його Вашій увазі:

Детальніше: Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI