"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Відбулася нарада по питаннях вирощування садивного матеріалу на лісорозсадниках підприємства.

14 травня 2018 року відбулася виїзна нарада в Комарнівському лісництві ДП «Самбірський лісгосп». Нарада проходила за участю директора підприємства Яреми Ігоря Івановича, головних спеціалістів, лісничих усіх структурних підрозділів. На нараді було розглянуто ряд питань, що стосується лісорозсадницької та лісокультурної діяльності підприємства, а це насамперед вирощування посадкового матеріалу по лісництвах та підприємству загалом, посадка лісових культур, аналізування набутих досягнень та проблем, шляхи їх вирішення. Стан лісорозсадницької справи проводився на прикладі Комарнівського базового лісорозсадника.

Підприємство займається вирощуванням декоративного та садивного матеріалу, як для власних потреб, так і на реалізацію. Головна мета це насамперед вирощення якісного посадкового матеріалу для збільшення приживлюваності його в природних умовах.

 «Пріоритетним напрямком розвитку лісогосподарської справи на підприємстві є забезпечення розширеного відтворення лісів, яке можливе за умови вдосконалення лісокультурного виробництва високоякісного садивного матеріалу», - зазначив Ігор Ярема.

    Протягом весняного періоду підприємством посаджено лісових культур на  площі 74,5 га, сприяння природному відновленню проведено на площі 84,6 га. Проведені значні роботи із лісокультурного виробництва. Асортимент вирощуваного садивного матеріалу Комарнівського лісорозсадника нараховує близько 20 порід і постійно розширюється. Все перевірене насіння висівається на плантаціях, у теплицях  і коробах.

 На сьогоднішній день вже закладено 21,0 га плантацій лісових культур, серед яких плантація Модрини  на площі 6,7 га,  Сосни жорсткої – 1,0 га, плантація Дугласії – 1,0 га, родинна лісонасінева плантація Дуба звичайного – 10,0 га,  плантація новорічних ялинок (Ялина європейська) – 0,7 га тощо. В розсаднику налічуються також 1 теплиця та 10 коробів під посів, де висіяно 56,3 кг насіння. Серед основних порід, які вирощуються в коробах можна назвати насіння сосни звичайної (40м2.), насіння модрини (130м2.),  насіння ялиці  (80м2.), ялини – (30м2.) та насіння вільхи чорної – (120м2.).

Присутні мали можливість оглянути плантації лісових культур, теплиці та посів насіння в коробах і обмінятися досвідом  вирощування посадкового матеріалу.

Прес-служба ДП "Самбірський лісгосп"