"Самбірський
лісгосп"

Get Adobe Flash player

Інформація про виявлені випадки самовільних рубок за 9 місяців 2019 року по ДП "Самбірський лісгосп"

   За 9 місяців  2019 року в лісових масивах ДП «Самбірський лісгосп» було виявлено 8 випадків самовільних рубок лісу, загальною кубомасою 29,4 м3, сума завданої шкоди державі становить 225,7 тис. грн.  З них, встановленими лісопорушниками вчинено 6 випадків самовільних рубок загальною кубомасою – 14,8 м3, сума завданої шкоди державі становить 102,6 тис.грн. Встановленими лісопорушниками відшкодовано збитків завданих державі самовільними рубками в розмірі 24,4 тис.грн, що становить 24 відсотки від нарахованих. Детальніше завантажити файл    Матеріали по 2 випадках самовільних рубок передані в правоохоронні органи

  Лісівники ДП "Самбірський лісгосп»"  закликають усіх людей бути свідомими громадянами, не нищити ліси та не скоювати злочинів. Пам'ятайте, що відповідати перед законом доведеться не тільки тим лісопорушникам, які незаконно зрубали дерево, а й тим, хто його перевозив, зберігав чи продав ліс.

 Згідно ст.65Кодексу України про адміністративні правопорушення Незаконна порубка і пошкодження дерев або  чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі 510-1 020 грн і на посадових осіб – 2 550-5 100 грн.

  Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень,– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі 1 020-1 530 грн і на посадових осіб –10 200-15 300 грн.

  Ст. 65-1. Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об’єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень – тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі 510-680 грн і на посадових осіб –1 020-1 530 грн.

  Ст. 66. Знищення або пошкодження підросту в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян  в розмірі 51-102 грн і на посадових осіб – 119-170 грн.

  Підвищується кримінальна відповідальність у разі заподіяння істотної шкоди лісу – на суму 34 тис грн. і більше.  За такі незаконні дії штраф становитиме від 17 тис грн до 25, 5 тис грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3-х років.

  У разі, якщо такі незаконні дії будуть вчинені у заповідниках або в інших особливо охоронюваних лісах,  – вони каратимуться штрафом від 25, 5 тис грн до 34 тис грн або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 3-х до 5-ти років.

  Якщо незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу спричинили тяжкі наслідки, тобто завдали державі збитку більше як на 85 тис грн,  – винуватців можуть посадити на 5-7 років.

Відділ лісового господарства ДП «Самбірський лісгосп»