Державне підприємство

"Самбірське лісове господарство"

Усі новорічні ялинки маркуються спеціальними самоклейними етикетками або пластиковими бирками-стяжками, які містять інформацію про походження новорічного дерева.

  Наближаються свята, на які чекають не тільки малеча, але і дорослі – Новорічні та Різдвяні свята. Основний атрибут свят – це ялиночка, яка радує око своїм прикрасами, гірляндами і аромат, який збирає довкола родину.

  Перед тим, як придбати ялинку потрібно знати декілька нюансів:

 Найперше, купляти потрібно легально заготовлену ялинку. Легальна ялинка маркірована самоклеючою етикеткою чи пластмасовими бирками - стяжками на стовбурі дерева, які при спробі зняти розриваються і тим самим це унеможливлює їх повторне використання. На бирці повинен бути індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься в Систему електронного обліку деревини.

    Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із бирки, яка прикріплена до ялинки на сайті  https://www.ukrforest.com/check. У випадку якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

   Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні можна встановити з Google Play Market для Android програмне забезпеченння yalynka.info, за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки.

  Аби бажаючі легкої наживи самовільно не вирубували ялинки і не продавали їх, державна лісова охорона ДП «Самбірський лісгосп» проводить заходи, пов’язані з охороною хвойних насаджень. Просимо мешканців та приїжджих не займатися самовільною заготівлею, адже штрафи за заподіяну шкоду більші вартості зрізаної ялинки в рази!.

Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра.

  1. Відповідно до додатку 1 постанови Кабінету міністрів України № 665 від 23.07.2008 «такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

 

діаметр дерева у корі біля шийки кореня          розмір шкоди

до 10 см                                                                      498,47 грн.

10,1-14 см                                                                   878,25 грн.

14,1-18 см                                                                    2254,97 грн.

  1. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.2013 № 541 складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня        розмір шкоди

                                              степова зона                  інші зони  

до 10 см                                 279 грн                           246 грн

10,1-14 см                             480 грн                           429 грн

14,1-18 см                             1221 грн                         1122 грн

  

     Крім того, згідно з статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев в розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), а посадові особи від п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.)

 За номером 03(236)6-05-66 можна повідомити про виявленні порушення щодо незаконної заготівлі чи реалізації ялинок.

   Не порушуйте законодавство та купуйте лише марковані новорічні ялинки!

 

Відділ лісового господарства ДП "Самбірський лісгосп"